REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Spotify testuje aktualizacje na system Android. Będziecie mogli wymieniać się piosenkami i włączać tryb uśpienia

Spotify ciągle poszukuje nowych rozwiązań, które mają usprawnić działanie usługi i zapewnić użytkownikom większy komfort. Obecnie trwają testy, które zainteresują przede wszystkim posiadaczy aplikacji Spotify na Androida. Jeżeli próby zakończą się powodzeniem, to czeka ich dosyć duża aktualizacja.

03.04.2019
19:08
spotify android aktualizacja
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich miesiącach Spotify sprawdzało już kilka różnych rozwiązań. Serwis testował m.in. funkcję „Co nowego” oraz możliwość blokowania nielubianych artystów. Wprowadzono także nową wersję mobilnego Spotify i konto Premium Duo dla osób mieszkających pod jednym adresem. Właściciele platformy najwidoczniej uważają jednak, że ciągle usprawnianie dotychczasowych funkcji i znajdowanie nowych rozwiązań doprowadzi Spotify do jeszcze większego sukcesu.

Dlatego serwis streamingowy pracuje właśnie nad nową aktualizacją swojej aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. O całej sprawie poinformowała Jane Manchun Wong, pochodząca z Hongkongu inżynier specjalizująca się w ujawnianiu ukrytych funkcji różnych aplikacji i usług. Znalazła ona kilka nowych rozwiązań ukrytych w kodzie Spotify na Androidy. Czego dokładnie mogą spodziewać się użytkownicy?

Spotify testuje tryb uśpienia, możliwość wymieniania się piosenkami ze znajomymi i ułatwione współdziałanie aplikacji z Google Maps.

Posiadacze konta Spotify będą mogli ustawić czas, po którym aplikacja automatycznie się wyłączy. W testowanej wersji dostępnych jest siedem różnych możliwości: po 5, 15, 30, 45 minutach, po godzinie lub na koniec odtwarzanej piosenki. Tryb uśpienia będzie można oznaczyć w ustawieniach. Dzięki specjalnym kodom przyporządkowanym do każdego urządzenia z Androidem użytkownicy będą mogli również wymieniać się utworami ze swoich playlist.

REKLAMA

Ostatnie z testowanych rozwiązań ma za zadanie ułatwić korzystanie ze Spotify podczas poruszania się po mieście. Dzięki włączeniu odpowiedniej funkcji Spotify będzie lepiej zintegrowane z Google Maps oraz Waze. Wiadomości dotyczące zmiany trasy i problemów na drodze będą pojawiać się w trakcie słuchania muzyki w wygodny sposób, żeby użytkownik mógł skupić swoją uwagę w pełni na jeździe samochodem lub biegu.

Nie wiadomo jeszcze, czy testowane funkcje trafią do posiadaczy Spotify.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA