REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Ważne: R2-D2 ma dziewczynę. Potwierdza to nowy komiks Star Wars

Tak łamiącej wiadomości jeszcze nie było. R2-D2 ma dziewczynę. Tak, ten droid z "Gwiezdnych wojen" jest zakochany. Ba! Poczuł do niej mięte jeszcze podczas wojen klonów, a w czasie wydarzeń z oryginalnej trylogii za nią tęsknił. Tak wynika z nowego komiksu Star Wars.

30.11.2023
13:34
star wars komiksy r2 d2 dziewczyna
REKLAMA

QT-KT (Qutee) - tak nazywa się obiekt westchnień poczciwego R2-D2. Ujawniono ten fakt w najnowszym numerze komiksu "D-Squad", w którym znany nam droid zbiera ekipę, aby uratować swojego kompana. Mamy bowiem do czynienia ze spin-offem serii "Dark Droids", gdzie złowrogi wirus zaatakował droidy, a na jeden z pierwszych celów obrał sobie C-3PO.

Akcja "D-Squad" rozgrywa się między wydarzeniami z oryginalnej trylogii, a dokładniej - "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi". R2-D2 i Quetee znają się jednak dużo dłużej. Jak podaje portal Screen Rant, w 5. sezonie "Wojen klonów" mogliśmy zobaczyć, że obydwoje byli członkami specjalnej jednostki pod wodzą Republiki i Zakonu Jedi, której zadaniem była infiltracja statu Separatystów.

Więcej o "Gwiezdnych wojnach" poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Gwiezdne wojny - co wiadomo o związku R2-D2?

W czasie akcji "D-Squad" relacja R2-D2 i Qutee jest już obarczona długą historią, dlatego R2 zachowuje się bardzo defensywnie, kiedy o jego partnerce na odległość wypowiada się polujący na droidy łowca nagród 4-LOM. Potwierdza to również ich spotkanie, którego nastrój zabija Triple-Zero - morderczy robot, którego główny bohater jakimś cudem zwerbował do swojej drużyny.

REKLAMA

Spotkanie po latach dołączają się jeszcze potem oddziały Imperium. Niestety, podczas wynikłej z tego powodu walki, Qutee zostaje postrzelona i... Jej los jest na razie nieznany. 3. numer "D-Squad" kończy się cliffhangerem. Kolejny ma się pojawić na rynku 6 grudnia. Wtedy pewnie dowiemy się, czy R2-D2 ma szansę jeszcze odnaleźć szczęście w miłości. Trzymamy za to mocno kciuki!

*Zdj. główne: zrzut ekranu z wideo "Dark Droids | D-Squad #3 | Star Wars Comics Story | CANON | 2023" dostępnego na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA