REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Mania na Stephena Kinga trwa. Serialowej adaptacji doczeka się Kościół z kości

Fani filmowych i serialowych adaptacji twórczości Stephena Kinga mogą zacierać ręce. Właśnie sprzedano prawa do odcinkowej ekranizacji Kościoła z kości.

26.02.2018
13:15
Kościół z kości Stephen King
REKLAMA
REKLAMA

Twórczość Stephena Kinga to istna kopalnia tematów, które śmiało można przenieść na mały lub duży ekran. Jego proza stanowi inspirację dla filmowców już od czterech dekad, podczas których najsłynniejsze dzieła mistrza horroru przerabiano na scenariusze. Tylko w zeszłym roku do kin trafiła pierwsza część horroru To oraz Mroczna wieża.

Z kolei Netflix wyprodukował Grę Geralda oraz 1922, oparte na opowiadaniu ze zbioru Czarna bezgwiezdna noc. Z kolei serialowej adaptacji doczekał się Mr. Mercedes. Według doniesień Deadline na mały ekran zostanie przeniesiony też inny utwór Kinga.

Telewizyjnej ekranizacji doczeka się Kościół z kości.

Co ciekawe, nie jest to powieść ani nawet opowiadanie, a poemat autorstwa amerykańskiego pisarza. Stephen King napisał go jeszcze w latach 60., ale opublikował dopiero w 2009 roku na łamach Playboya. W 2015 roku Kościół z kości znalazł się w zbiorze opowiadań zatytułowanym Bazar złych snów. Prawa do serialu nabyła wytwórnia Cedar Park Entertainment, należąca do Chrisa Longa (odpowiedzialnego za wspomnianego Mr. Mercedesa) oraz Davida Ayera (Legion samobójców, Bright).

Kościół z kości Stephen King class="wp-image-137089"

Tematem utworu jest wyprawa do dżungli, której celem jest odnalezienie legendarnego Kościoła z kości. Według poematu ekspedycja składała się z 32 osób, które w dziczy natrafiły na mroczny sekret. Tylko trójce śmiałków udało się ujść z życiem. Podmiotem lirycznym jest jeden z ocalałych, który opowiada całą historię w barze.

To nie jedyne dzieło Kinga, którego ekranizację obejrzymy w najbliższych latach.

REKLAMA

W 2019 roku do kin trafi druga część filmu To. W przygotowaniu jest także remake Smętarza dla zwierzaków, którym zajmuje się duet Dennis Widmyer i Kevin Kolsch (Gwiazdy w oczach). Z kolei reżyser Gry Geralda pracuje nad ekranizacją powieści Doktor Sen, będącej kontynuacją kultowego Lśnienia.

Nie brakuje także zapowiedzi serialowych adaptacji twórczości Kinga. Amazon nabył prawa do cyklu Mroczna wieża. Z kolei Hulu do spółki z J.J. Abramsem przygotowuje Castle Rock, w którym zobaczymy bohaterów znanych z Zielonej Mili czy Miasteczka Salem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA