REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix testuje gry mobilne. W dwa tytuły spod szyldu „Stranger Things” mogą zagrać tylko Polacy

Stało się: Netflix to już nie tylko usługa VOD. Platforma rozpoczęła testy gier mobilnych – w dwie produkcje ze świata „Stranger Things” mogą zagrać wyłącznie Polacy.

27.08.2021
12:30
stranger things gra mobilna netflix android
REKLAMA

To mała rewolucja – Netflix staje się platformą z grami. Jasne, o planach na wkroczenie streamingowego giganta do sektora gier mobilnych mówiło się już od dawna, ale teraz w końcu rozpoczęły się oficjalne testy. Co ciekawe, pierwszą strefą testów stała się... Polska. Polscy subskrybenci – podkreślmy, że wyłącznie użytkownicy urządzeń mobilnych z Androidem – otrzymali dostęp do dwóch tytułów związanych z flagowym serialem serwisu. Są to „Stranger Things 1984” i „Stranger Things 3”.

Są to wczesne testy – serwis podkreśla, że mają jeszcze „dużo pracy do wykonania w nadchodzących miesiącach”. Przyszedł jednak czas na pierwszy krok. Wedle zapewnień gry dostępne w ramach subskrypcji będą wolne od mikropłatności, reklam i pozostaną bezpłatne. Decyzja o wdrożeniu tego rodzaju rozrywki wiąże się z chęcią wyróżnienia na tle mobilnej konkurencji – przychód z gier mobilnych przewyższa przecież przychody z innych tego typu aplikacji. Serwis nie planuje jednak czerpać z nich bezpośrednich zysków, a użyć ich jako kolejnego wabika – sposobu na przyciągnięcie kolejnych abonentów.

REKLAMA

Dalsza ekspansja zależy od powodzenia eksperymentu – jeśli gry zyskają popularność, serwis udostępni je na całym świecie. Wkrótce powinien też umożliwić rozgrywkę urządzeniom z iOS. Netflix od lat deklaruje chęć rozwoju w strefach wykraczających poza VOD – ma już za sobą kilka prób (niskobudżetowe gry multiplatformowe czy interaktywne seriale). Teraz przyszedł czas na duże inwestycje na rynku gier.

„Stranger Things 1984” i „Stranger Things 3” od 26 sierpnia można pobrać z polskiego sklepu Play. Znajdziemy je też wewnątrz aplikacji Netflix, która odsyła do sklepu. Przypomnijmy, że w 2017 roku koncern wydał mobilną grę z uniwersum (przeznaczoną zarówno na Androida, jak i OS). Była to przygodowa gra akcji po brzegi wypełniona zagadkami logicznymi – całość została stworzona w klimacie gier lat 80. Tytuł nie był jednak dostępny w oficjalnej aplikacji platformy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA