REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Letnie oglądanie na Netflix Polska. Rządzą "Stranger Things" i nowy film żony Chrisa Hemswortha

Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że nowy sezon "Stranger Things" wywindował najsłynniejszy serial Netfliksa na czoło wszystkich streamingowych rankingów. Produkcja zwyciężyła ze wszystkimi konkurentami również w Polsce. Najpopularniejszym filmem było z kolei "Przechwycenie" z Elsą Pataky w roli głównej.

12.06.2022
13:20
stranger things netflix top 10 seriale
REKLAMA

Niemal cała społeczność internetowa zgadza się, że 4. sezon "Stranger Things" to wielki powrót do formy dla tego tytułu. Nie można jeszcze mówić o idealnym serialu, bo brakuje w nim śmierci któregoś z głównych bohaterów, ale po ostatnich odcinkach trudno negować wysoki poziom "Stranger Things". Widać też, że produkcja cieszy się wielką popularnością wśród widzów na świecie i w Polsce. Podobnie jak film "Przechwycenie", w którym z małym cameo pojawia się Chris Hemsworth.

REKLAMA

Stranger Things: Sezon 4 na czele TOP 10 seriali. Co oglądali Polacy?

Netflix kilka tygodni temu zdecydował się na rozłączenie wyników swojego TOP 10. Od tego czasu pokazuje filmy i seriale osobno, ale przez jakiś czas można było jeszcze uzyskać wspólny ranking. Obecnie przestało to być możliwe, dlatego poniższa lista Netflix TOP 10 stanowi po prostu bezpośrednie zestawienie wyników uzyskanych w ciągu ostatniego tygodnia przez seriale i filmy, w tym takie tytuły jak "Stranger Things", "Miłość jest blisko", "Matka idealna" czy "Przechwycenie".

10. Perfekcyjne połączenie

Filmy romantyczne od dawna stanowią pokaźną część biblioteki Netfliksa. Większość tego typu tytułów przypomina się jak dwie krople wody i "Perfekcyjne połącznie" nie jest pod tym względem żadnym wyjątkiem. Produkcja opowiada o przebojowej importerce win, która podejmuje pracę na owczej farmie w Australii. Na miejscu oczywiście poznaje miejscowego twardziela i zaczyna się nowy romans.

Wynik: 31 punktów

9. Lato Summer

Nieco wyżej w rankingu uplasowała się kolejna produkcja o Amerykance zmuszonej do wyjazdu w kierunku Australii. Główną bohaterką nowej młodzieżowego serialu Netfliksa jest Summer Torres. Buntownicza nastolatka zostaje wyrzucona z dwóch kolejnych prywatnych szkół i w następstwie zmuszona do przeprowadzki. Na nowym kontynencie zaczyna utrzymywać kontakty z lokalną grupą surferów.

Wynik: 38 punktów

8. Po złej stronie torów

"Po złej stronie torów" to nowy hiszpański kryminał sensacyjny, który podbił polskie serca. Fabuła serialu kręci się wokół rozgoryczonego weterana wojennego i jego wnuczki. Gdy lokalny gang dilerów narkotyków napada na dziewczynę, jej dziad postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Czy uda mu się zaprowadzić porządek?

Wynik: 47 punktów

7. Miłość jest blisko

Fani polskich komedii romantycznych dostali w czerwcu prezent od Netfliksa w postaci tegorocznej produkcji z Weroniką Książkiewicz, Wojciechem Solarzem, Grzegorzem Maleckim i Olgą Bołądź w rolach głównych. "Miłość jest blisko" gra ze schematem idealnego partnera/partnerki, który kryje się w bliskiej przyjaźni. Kiedy znający się od dzieciństwa Adam i Natalia nawiązują nowe związki wszystko z początku wydaje się iść w dobrym kierunku. Nagle odkrywają jednak, że być może łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń.

Wynik: 50 punktów

5. ex aequo Morze Czarne

Nieco znienacka mocny wynik w tym tygodniu zrobił sensacyjny thriller "Morze Czarne". Film Kevina Macdonalda opowiada o nieposkromionym kapitanem okrętu podwodnego (w tej roli Jude Law), który organizuje tajną akcję wydobycia złota z niemieckiego u-boota. Powodzenie misji wisi jednak na włosku z powodu chciwości załogi.

Wynik: 52 punkty

5. ex aequo 30 lat później

Belgijskie seriale nie mają może takiej renomy nad Wisłą jak hiszpańskie czy niemieckie, ale już kilkukrotnie potrafiły wybić się na naszym rynku. Najnowszym hitem z tego kraju jest thriller "30 lat później", który opowiada o spotkaniu po latach grupy przyjaciół. Ostatnim razem w ich ekipie doszło do napaści na tle seksualnym, teraz będą zaś musieli poradzić się z konsekwencjami tamtych wydarzeń.

Wynik: 52 punkty

4. Wyzwanie dla kumpla

Wyzwanie dla kumpla to typowa męska komedia od Josha Duhamela. Komediowa produkcja opowiada o grupie przyjaciół, którzy rozpoczęli serię ekstremalnych zakładów i wyzwań. Zawody okazały się tak niebezpieczne, że ekipa rozpadła się na całe pięć lat. Akcja "Wyzwania dla kumpla" rusza w momencie, gdy wszyscy postanawiają wrócić i raz jeszcze zmierzyć się ze sobą na psychiczną i fizyczną wytrzymałość.

Wynik: 55 punktów

3. Matka idealna

Francuskie kryminały są tym, co polskie tygryski lubią najbardziej. Świadczy o tym świetny wynik niezbyt reklamowanego serialu "Matka idealna". Opowiada on o będącej w średnim wieku Helene, której córka zostaje oskarżona o morderstwo. Przekonania o niewinności ukochanego dziecka kobieta postanawia odkryć prawdę na własną rękę.

Wynik: 58 punktów

2. Przechwycenie

Chris Hemsworth od premiery "Tyler Rake: Ocalenie" jest mocno utożsamiany z Netfliksem i jego ofertą spod znaku kina sensacyjnego. W czerwcu własnej produkcji należącej do tego gatunku doczekała się też małżonka hollywoodzkiego gwiazdora. Elsa Pataky gra w "Przechwyceniu" służącą w wojsku kapitan, na barki której spadnie odpowiedzialność za ochronę USA przed przejętymi przez terrorystów pociskami nuklearnymi.

Wynik: 67 punktów

1. Stranger Things

REKLAMA

Wygrana i idealny wynik "Stranger Things" nie zaskoczy chyba nikogo. Nowy sezon tak popularnej produkcji po prostu musiał wywindować ją na czołowe lokaty. Stałoby się tak nawet, gdyby zaprezentowane odcinki stały na niskim poziomie. A na szczęście w tym wypadku mamy do czynienia z sezonem, który przywraca wiarę w "Stranger Things".

Wynik: 70 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA