REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Super Mario Bros”: wąsaty hydraulik przemówi głosem Chrisa Pratta! W obsadzie filmu plejada gwiazd

Chris Pratt i Anya Taylor-Joy udzielą swoich głosów głównym bohaterom w nowej ekranizacji „Super Mario Bros”. Do animacji zaangażowano też inne gwiazdy.

24.09.2021
16:20
super mario bros chris pratt anya taylor joy film
REKLAMA

Ogłoszono gwiazdorską obsadę dubbingu filmu „Super Mario Bros.”, czyli animacji opartej na kultowej grze wideo, za którą odpowiadają Illumination Entertainment oraz Nintendo. Przy okazji poznaliśmy też datę premiery i kolejne szczegóły projektu. Twórca Mario, Shigeru Miyamoto, potwierdził, że w filmie pojawi się wiele znanych postaci Nintendo, a wszyscy aktorzy zostali obsadzeni ze względy na wspaniałą umiejętność wyjątkowego ducha swoich postaci.

Wiemy już, że braciom-hydraulikom głosów użyczą Chris Pratt (Mario) i Charlie Day (Luigi), tymczasem księżniczka Peach przemówi głosem Anyi Taylor-Joy. W złego Bowsera wcieli się Jack Black, ponadto w filmie usłyszymy też Setha Rogena (Donkey Kong – idealny casting!), Keegana-Michaela Keya (Toad), Freda Armisena (Cranky Kong), Kevina Michaela Richardsona (Kamek) i Sebastiana Maniscalo (Spike).

REKLAMA

Super Mario Bros. – obsada. Chris Pratt jako Mario

REKLAMA

Za reżyserię odpowiadają Michael Jelenic i Aaron Horvath, a scenariusz napisał Matthew Fogel („LEGO Przygoda 2”, „Minionki: Wejście Gru”). Przypominamy, że pierwsza gra o przygodach braci hydraulików trafiła do sklepów w 1983 roku, a dwa lata później zadebiutowała pierwsza odsłona „Super Mario Bros.”, która wciąż dzierży berło i tytuł najlepiej sprzedającej się serii gier wideo w historii (łącznie 756 mln sprzedanych egzemplarzy gier z cyklu).

Kultową (złą, lecz przez wielu i tak uwielbianą) pierwszą ekranizacją gry jest film z 1993 roku, w którym wystąpili Bob Hoskins i John Leguizamo. Film okazał się klapą finansową, a krytyka i widzowie zrównali go z błotem, co nie zmienia faktu, że jest to jedna z adaptacji gier, którą wielu fanów wspomina z rozrzewnieniem. Tymczasem czekamy na kolejne informacje o kolejnej próbie przeniesienia gry na wielkie ekrany.

Super Mario Bros.: premiera filmu w USA odbędzie się 21 grudnia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA