REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Nowy Superman jest bi. Z okazji dnia Coming outu superbohater wychodzi z szafy

Nowy Superman jest biseksualny. Jon, syn Clarka Kenta i Lois Lane, jest biseksualny i niedługo na kartach komiksu będziemy mogli oglądać jego związek z partnerem. Media pokazały przedpremierowy kadr z serii "Superman: Son of Kal-El" tworzonej przez Toma Taylora. Widzimy na nim pierwszy pocałunek pary.

11.10.2021
21:31
superman biseksualny jon kent komiks lgbt
REKLAMA

Tom Taylor jest dobrze znanym polskim fanom komiksu. Ma na koncie scenariusze do serii "X-Men Red", która z kolei miała mocny biało-czerwony akcent. W piątym numerze akcja przeniosła się do Warszawy, gdzie prezydent podpisał ustawę zakładającą internowanie mutantów. Został zmanipulowany przez Cassandrę - przeciwniczkę tytułowych superbohaterów. Głowa państwa nie przypominała Andrzeja Dudy, ale wątek gnębienia mniejszości był nam bardzo znajomy.

REKLAMA

Tym razem Taylor postanowił wykreować supernowoczesnego Supermana zmagającymi się ze współczesnymi problemami. Jonathan Kent walczył z pożarami spowodowanymi zmianami klimatycznymi, udaremnił szkolną strzelaninę oraz protestował przeciwko deportacji uchodźców w Metropolis. Sam zresztą jest synem kosmicznego imigranta – jego tata Kal-El aka Clark Kent urodził się na planecie Krypton.

Syn Supermana - Jon Kent jest biseksualny. Dokona coming outu w listopadzie w "Superman: Son of Kal-El #5".

W trzecim numerze serii "Superman: Son of Kal-El" widzieliśmy scenę, w której Jon przedstawia rodzicom swojego różowowłosego kumpla, reportera Jaya Nakamurę. Okazuje się, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń (a ojca i syna łączy ponadto słabość do dziennikarzy).

W piątym zeszycie, który ukaże się 9 listopada, będziemy mogli zobaczyć ich pocałunek. Odkryjemy też specjalne zdolności Jaya, dzięki którym nie będzie potrzebować pomocy Supermana - scenarzysta chciał, by obaj byli równi w związku i wzajemnie się wspierali.

Pomysł zastąpienia Clarka Kenta kolejnym białym hetero zbawicielem wydawał się straconą szansą. Nowy Superman musi stawić czoła nowym wyzwaniom - prawdziwym problemom, z którymi będzie ścierał się jako jeden z najpotężniejszych ludzi na świecie

- powiedział Tom Taylor w wywiedzie dla "New York Times".
REKLAMA

Superman junior nie będzie rzecz jasna pierwszym superbohaterem LGBT. W samym uniwersum DC mamy pełną plejadę tęczowych postaci: m.in. Harley Quinn, Batwoman czy Constantina. W stajni konkurencyjnego Marvela również zawiał wiatr przemian – nowy Kapitan Ameryka jest gejem.

* zdjęcie główne: John Timms / DC Comics

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA