REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

"Pie*rzyć DC!" Aktor oskarża Warnera o odebranie mu roli w "Supermanie" za słowa o Palestynie. Gunn reaguje

Urodzony w Egipcie komik Bassem Youssef twierdzi, że stracił rolę w filmie Jamesa Gunna "Superman Legacy" z powodu publicznego wsparcia okazanego Palestynie podczas jednego z wywiadów. Tymczasem jedno ze źródeł serwisu "Deadline" twierdzi, że to nieprawda - co więcej, Youssefowi nigdy nie oferowano roli w tym widowisku.

17.02.2024
12:47
superman legacy aktor stracil role bassem youssef izrael palestyna james gunn dc
REKLAMA

Bassem Youssef, egipski komik i aktor, krytykował niedawno Izrael w związku z jego reakcją na masakrę Żydów dokonaną przez Hamas. Ostatnio poskarżył się, że przez swoją wypowiedź stracił rolę w filmie otwierającym nowy rozdział kinowego uniwersum DC - mowa o „Superman: Legacy”. 

Youssef opowiedział, że po tym, jak w październiku skrytykował Izrael w programie Piersa Morgana, otrzymał informację, że scenariusz do nowego „Supermana” został zmieniony, a jego postać - przywódca fikcyjnego państwa na Bliskim Wschodzie - została z niego usunięta. Tymczasem DC Studios i sam James Gunn przedstawili w „The Hollywood Reporter” inną wersję zdarzeń.

REKLAMA

Zostałem obsadzony w filmie Superman, a po wywiadzie z Piersem Morganem powiedzieli mi: "Zmieniliśmy scenariusz". (...) Byłem trochę zgorzkniały, pomyślałem: "Och, pieprzyć DC, pieprzyć Warner Bros". Ale rozumiem, rozumiem ciężar emocjonalny, jaki dźwigają ci ludzie. Mam na myśli fakt, że ci ludzie mają powiązania z Izraelem

- mówił Youssef.

Superman: Legacy - James Gunn odpowiada na oskarżenia o zwolnienie aktora

Zdaniem informatorów ze studia, postać Youssefa została wycięta z „Supermana” jeszcze przed wywiadem komika z Piersem Morganem. Przede wszystkim jednak sam Youssef nigdy nie otrzymał konkretnej propozycji.

Czytaj więcej o produkcjach DC w Spider's Web:

Gunn miał rozmawiać w maju ubiegłego roku z aktorem na temat tego, czy byłby on potencjalnie zainteresowany udziałem w filmie, jednak nie doprecyzował, o jaką postać dokładnie chodzi, nie wystosowano też żadnego oficjalnego zapytania. We wrześniu, po zakończeniu strajku scenarzystów, skrypt przerobiono - wówczas podać, którą Youssef mógł ewentualnie zagrać, została skasowana. Było to zatem jeszcze przed atakiem Hamasu na Izrael. 

REKLAMA

Sam James Gunn odniósł się do tej kwestii w social mediach, potwierdzając tę drugą wersję. Napisał też na Threads, że po ostatnim wywiadzie Yoseffa udało mu się z nim porozmawiać i wówczas wszystko sobie wyjaśnili. „Między nami jest wszystko w porządku”.  Gunn pojmuje, dlaczego aktor tak to odebrał, ale opowiedział egipskiemu artyście pełną historię, by ten wiedział, jak wygląda cała prawda.

Zdjęcia do filmu „Superman: Legacy” mają rozpocząć się już w marcu tego roku. Premiera w lipcu 2025.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA