REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Godzina policyjna nie dla TVP. Telewizja Polska twardo twierdzi, że Sylwester Marzeń się odbędzie

Telewizja Polska nie składa broni i mimo pandemii, twardo zapowiada, że tegoroczny „Sylwester Marzeń” odbędzie się w plenerze. Jak cała sprawa ma się do rządowych obostrzeń, które zakładają zamknięcie hoteli i tzw. godzinę policyjną 31 grudnia?

23.12.2020
11:05
sylwester marzen tvp ostroda
REKLAMA
REKLAMA

W związku z pandemią koronawirusa, z organizacji hucznych plenerowych imprez zrezygnowały TVN i Polsat. Pierwsza ze stacji zaprasza w sylwestrowy wieczór swoich widzów na maraton filmowy, druga — na emitowany ze studia telewizyjnego koncert na żywo nazwany przez organizatorów „domówką”.

Tylko Telewizja Polska nie daje za wygraną i twardo obstaje przy zaplanowanym na 31 grudnia w Ostródzie „Sylwestrze Marzeń”. Jak TVP ma zamiar wybrnąć z sytuacji, w której rząd nałożył dodatkowe restrykcje (w tym „godzinę policyjną” od 19:00) w czasie sylwestrowego wieczoru?

Wynajęci tancerze zamiast publiczności

Tegoroczny „Sylwester marzeń” ma się odbyć w ostródzkim amfiteatrze, a w związku z pandemią, zamiast publiczności, na widowni pojawią się zatrudnieni przez stację tancerze. Sprawą zainteresował się „Press”, który spytał o udział tancerzy Centrum Kultury w Ostródzie:

Centrum Kultury świadczy usługę wynajmu amfiteatru, zatem po odpowiedzi na te pytania odsyłam do rzecznika TVP

— komentuje Ewa Wiśniewska zarządzająca obiektem.

„Sylwestrowi Marzeń” przyjrzy się Sanepid?

Redakcja skontaktowała się również z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie.

Z doniesień medialnych wiem, że taki koncert będzie w Ostródzie. Nikt do nas się nie zwracał o nic, z żadnym zapytaniem [...] Impreza w amfiteatrze będzie bez udziału publiczności, nie jest imprezą o charakterze masowym

— usłyszał w odpowiedzi „Press”.

Sądzę, że jakaś forma nadzoru będzie ze strony policji, być może z naszym udziałem. To jest niewykluczone.

— dodał pracownik ostródzkiego Sanepidu.

Jerzy Owsiak: Gdzie będziecie spać, skoro hotele będą pozamykane?

Do sprawy odniósł się również Jerzy Owsiak, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w mediach społecznościowych poruszył kwestię noclegów dla artystów i ekipy czuwającej nad przebiegiem „Sylwestra Marzeń” (od 28 grudnia hotele mają być zamknięte — z wyjątkami ściśle określonymi przez rządowe zasady bezpieczeństwa).

TVP organizuje Sylwestra w Ostródzie – 200 km od Warszawy. Już od 14 grudnia trwa budowa sceny. W sylwestra na żywo telewizja i artyści odpalą koncert. To takie moje pytanie chociażby do artystów – a gdzie będziecie spali, skoro hotele pozamykane?

— napisał na Facebooku.

Jak donosi „Press”, najprawdopodobniej i z tym utrudnieniem Telewizja Polska ma sobie poradzić: wszystko dzięki oddalonego od Ostródy o kilkadziesiąt kilometrów ośrodka wypoczynkowego w Sarnówku, należącego do TVP:

Wiem, że prawdopodobnie ośrodek od 28 grudnia będzie zamknięty dla kogokolwiek, bo będziemy mieli ekipę telewizyjną

— usłyszeli redaktorzy „Pressa” od pracownika ośrodka.

To nie pierwszy raz, gdy Telewizja Polska lekceważy zagrożenie epidemiczne: w maju tego roku w stołecznym Teatrze Polskim odbył się koncert z okazji Dnia Matki. Na falę krytyki TVP odpowiedziała tłumaczeniami, że na widowni zasiadali wynajęci w tym celu statyści.

Jak zapowiedziała stacja, podczas „Sylwestra Marzeń” na ostródzkiej scenie wystąpią m.in. Zenon Martyniuk, Marcin Miller i Roksana Węgiel.

REKLAMA

* Zdjęcie główne: Pexels/@wendywei

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA