REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Dzieje się

Pisarze umilą wam czas kwarantanny. Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski piszą w internecie kryminał „Na zarazę Zarazek”

Coraz więcej instytucji i ludzi kultury szuka w tych trudnych czasach nowych sposobów na wspieranie zamkniętego w domach społeczeństwa. Na interesujący pomysł wpadli pisarze Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski. Wspólnie napiszą improwizowaną, humorystyczną opowieść pt. „Na zarazę Zarazek”. W sieci są już dostępne pierwsze rozdziały.

19.03.2020
13:29
szczepan twardoch książka
REKLAMA
REKLAMA

Polacy powoli zaczynają przyzwyczajać się do obecnej sytuacji i rozumieć konieczność zachowania kwarantanny. Nie oznacza to jednak, że konieczność przesiadywania wielu dni w mieszkaniu bez zwyczajowych sposobów spędzania wolnego czasu jest zadaniem przyjemnym. Dlatego wiele osób desperacko poszukuje na ten czas rozrywek.

Na szczęście nie brakuje sposobów na wspólne spędzanie czasu przy VOD i grach komputerowych, hitach Metropolitan Opera czy kinowych nowościach od studia Universal Pictures. Darmowe okresy próbne w trakcie przymusowego odosobnienia wprowadziły też takie usługi jak Empik Premium i Tidal dla klientów Plusha. Najnowszy pomysł na spędzanie wolnego czasu z kulturą to z kolei pomysł nie firmy czy instytucji kultury a dwóch popularnych pisarzy.

Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski rozpoczęli literacki projekt zatytułowany „Na zarazę Zarazek”.

Według zapowiedzi twórców będzie to improwizowane opowiadanie kryminalne tworzone na bieżąco przez obu panów. Pierwszy rozdział został napisany przez Szczepana Twardocha, kolejny jest dziełem Łukasza Orbitowskiego i tak będą się dalej wymieniać. Fabuła musi pozostać humorystyczna, ale pisarze nie będą między sobą uzgadniać kolejnych zwrotów akcji. Jak sam tytuł wskazuje, głównym bohaterem „Na zarazę Zarazek” jest detektyw Zdzisław Zarazek, którego dziwne i fascynujące przygody czytelnicy będą śledzić w kolejnych dniach.

REKLAMA

Całą opowieść znajdziecie na stronie internetowej projektu. Na obecną chwilę znajdują się tam dwa rozdziały (po jednym na obu twórców). Czytelnicy poznają w nich Zdzisława Zarazka, jego asystentkę Martę, a także Annę Pancerny, która przybywa do nie najczystszego biura detektywistycznego. Czy nieudolny śledczy znajdzie zaginionego męża kobiety? Przekonamy się w kolejnych dniach.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA