REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Reżyser "Szklanej pułapki" i "Predatora" nakręci nowy film po 20 latach przerwy. To będzie science fiction

John McTiernan, reżyser takich filmów, jak m.in. "Trzynasty wojownik", "Szklana pułapka" oraz "Predator" nakręci kolejną produkcję, po prawie 20 latach. Czego możemy się spodziewać?

05.10.2022
16:44
John McTiernan
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

John McTiernan to reżyser takich hitów jak m.in. "Szklana pułapka", "Predator" czy "Polowanie na czerwony październik". W 1992 roku McTiernan nakręcił film mocno różniący się od pozostałych. Chodzi o poruszającą problem ochrony środowiska produkcję "Uzdrowiciel z tropików" z Seanem Connery i Lorraine Bracco. Z kolei jego ostatni film to "Sekcja 8" z 2003 roku.

REKLAMA

Reżyser Predatora miał kłopoty z prawem.

Niestety, kariera reżyserska nie skończyła się dla McTiernana dobrze, gdyż został skazany na rok więzienia za okłamywanie agenta FBI w sprawie podsłuchiwania producenta filmowego Charlesa Rovena.  W 2013 roku trafił do więzienia, natomiast rok później odsiedział resztę kary w domowym areszcie. Później ogłosił upadłość.

Nowy film to widowisko science fiction

REKLAMA

Jak się okazuje, ponownie powraca do reżyserowania i stworzy widowisko science fiction "Tau Ceti Foxtrot". Fabuła filmu skupi się wokół grupy rebeliantów, którzy wyruszają na misję, aby zabić oligarchów i wojskowych tyranów terroryzujących rozdartą wojną planetę w odległym układzie Tau Ceti. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Umę Thurman i Laurence Fishburne. Fani filmów McTiernana już zacierają ręce, w końcu reżyser kazał na siebie czekać aż 20 lat. Poprzeczka jest naprawdę wysoka i ciekawe, czy Johnowi uda się trafić w gusta fanów. Warto dodać, że jeden z jego filmowych hitów - "Szklana pułapka" został wpisany na listę National Film Registry. Nominowany był też do Oscarów w 1998 roku w kategorii: montaż, dźwięk, montaż dźwięku oraz efekty specjalne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA