REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie tylko "Kevin sam w domu". Filmy, które wprawią was w świąteczny nastrój albo pozwolą przetrwać Boże Narodzenie

Jaki film na święta? Najlepiej świąteczny. "Kevin sam w domu" i "Listy do M." wprawią was w bożonarodzeniowy nastrój. Ale jeśli macie już dość tego kiczowatego klimatu atakującego was w kolejnych produkcjach i przy każdych zakupach w galeriach handlowych, to na platformach VOD znajdziecie również tytuły, za sprawą których powiecie yippee ki yay.

24.12.2021
18:04
listy do m filmy świąteczne polsat box go
REKLAMA

Zastanawiacie się, jaki film obejrzeć na święta, a macie już dość Netfliksowych produkcji zrealizowanych z myślą o Bożym Narodzeniu? Nie martwcie się. Na platformach VOD znajdziecie mnóstwo innych tytułów, które wprawią was w bożonarodzeniowy nastrój. Wśród nich nieśmiertelny "Kevin sam w domu" czy "Listy do M.".

Być może jednak macie dość świątecznego kiczu i tandety, a na samą myśl o Last Christmas w radiu robi wam się niedobrze? Jeśli ogólnie utożsamiacie się z Grinchem, to na platformach VOD znajdziecie również chociażby "Szklaną pułapkę". Produkcja wprowadzi was w taki nastrój, że krzykniecie yippee ki yay i od razu włączycie "Krwawe święta".

REKLAMA

Filmy na święta, które wprowadzą was w bożonarodzeniowy nastrój

Kevin sam w domu

Nie ma Bożego Narodzenia bez tego filmu. Oglądanie "Kevina samego w domu" to już świąteczna tradycja. Jak zwykle obejrzycie go na Polsacie. Emisja już dzisiaj w Wigilię i pierwszego dnia świąt. Jeśli jednak nie chcecie być uzależnieni od telewizyjnej ramówki na platformach VOD również możecie zobaczyć jak rozpieszczony dzieciak spuszcza łomot dwóm włamywaczom.

Film dostępny na VOD, Raktuen i Chili.

Prawdziwy duch świąt

Ze świętami nie można walczyć - dumnie głosi oryginalny tytuł tego filmu. Chociaż śmiejemy się z produkcji w stylu Hallmarku, to jednak mają one swój urok - trochę kiczowaty, ale mnóstwo w nim magii. Nie inaczej jest z "Prawdziwym duchem świąt". Produkcja skupia się na losach projektantki i entuzjastki Bożego Narodzenia, która postanawia rozkochać w tym okresie zgorzkniałego biznesmena.

Film dostępny w Polsat Box Go.

Listy do M.

Listy do M. - filmy świąteczne - VOD

Polacy nie gęsi i swoje kino świąteczne mają. Choć nieraz przeraża ono kiczem i absurdem, to "Listy do M." to zupełnie inna para kaloszy. To rodzima wersja "To właśnie miłość". Zobaczymy tu więc kilka historii, które pokazują Boże Narodzenie z różnych perspektyw. Nawet Tomasz Karolak jest tu zabawny.

Pierwsza część dostępna w Player, a pozostałe również w Polsat Box Go, VOD i Canal+.

Artur ratuje gwiazdkę

Jak nie wiecie, jak miło spędzić rodzinne święta, zamknijcie się z najmłodszymi krewnymi i obejrzyjcie "Artur ratuje gwiazdkę". Ta animacja wprawi was w świąteczny nastrój. To opowieść o tytułowym pomocniku Świętego Mikołaja, który nie ma zamiaru odpuścić, gdy jego pracodawca decyduje się pominąć jeden prezent. Główny bohater zrobi wszystko, aby każde dziecko dostało swoją wymarzoną zabawkę.

Film dostępny w Polsat Box Go.

(Anty)świąteczne filmy, dzięki którym przeżyjecie Boże Narodzenie

Szklana pułapka

Szklana pułapka - filmy świąteczne - VOD

Boże Narodzenie nie rozpoczyna się dopóki Hans Gruber nie spadnie z Nakatomi Plaza. Zapomnijcie o Kevinach i "Kronikach świątecznych", w "Szklanej pułapce" Bruce Willis kopie tyłki przestępcom i rzuca one-linerami jak opętany. Być może film nie powstał jako świąteczny (w kinach zadebiutował w lipcu), ale takim się stał poprzez najczęstszy okres jego konsumpcji.

Film dostępny na Canal+, Rakuten, Chili i VOD.

Krwawe święta

"Czarne święta" z 1974 roku są jednym z protoslasherów, które pozwoliły w latach 80. ukształtować się popularnemu podgatunkowi horrorów. W 2019 roku dostaliśmy remake skrojony na miarę ery #MeToo. "Krwawe święta" okazują się mniej innowacyjny. To nieco zmieniony oryginał z podkręconą brutalnościąm ale umówmy się, nie można lepiej świętować Bożego Narodzenia, niż patrząc, jak w tym magicznym okresie psychopatyczny morderca morduje studentki.

Film dostępny w Polsat Box Go.

REKLAMA

Sposób na świętego

A gdyby Święty Mikołaj miał problemy finansowe? Jak miałby uratować swój biznes i dostarczyć wszystkim dzieciom na świecie prezenty, jeśli nie przy współpracy z wojskiem? No właśnie, bo w tym filmie ten dobrodziej w czerwonym kubraczku jest twardzielem o aparycji Mela Gibsona, któremu przyjdzie zmierzyć się z mordercą nasłanym na niego przed jednego z niezadowolonych klientów.

Film dostępny w Polsat Box Go, Canal+, Rakuten, Cineman i Player.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA