REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Szybcy i wściekli 10" będą jak "Avengers 3"? Szykujcie chusteczki, ktoś zginie

"Szybcy i wściekli" dojadą do mety z piskiem opon. Seria ma skończyć się na 11 odsłonie. Przed nami dwuczęściowy finał wysokooktanowej sagi. Reżyser zapewnia, że nudzić się nie będziemy. Szykuje bowiem dla nas coś na kształt "Avengers: Wojna bez granic". No cóż, moc rodziny chyba nie jest jednak tak silna, jak twierdzi Dom Toretto.

10.02.2023
11:43
szybcy i wściekli 10 śmierć premiera
REKLAMA

"Szybcy i wściekli" zaczęli bardzo skromnie. Pierwsza część była kryminalnym filmem akcji o nielegalnych wyścigach samochodowych. Potem seria zdawała się wjeżdżać w ślepe zaułki. Aż nadeszła piątka i Dom Toretto wraz z całą ekipą złapali wiatr w żagle, czy raczej napełnili baki. Ostra jazda bez trzymanki - tak należy ocenić to, co dzieje się od tamtej pory. W końcu w dziewiątce dwójka bohaterów pojechała (tak, pojechała) nawet w kosmos. Jak to przebić? Bo przecież zgodnie z logiką sequeli, przebić jakoś trzeba.

Jak głosi plakat "Szybkich i wściekłych 10", zbliża się koniec drogi. Przed nami dwuczęściowy finał sagi i jego twórcy szykują dla nas niespodziankę. Raczej z tych smutnych. W dziewiątce "wskrzesili" Hana, a teraz mają kogoś naprawdę zabić. Jak twierdzi sam reżyser, parę osób polegnie. Szykuje nam się więc coś na kształt "Avengers: Wojny bez granic".

REKLAMA

Szybcy i wściekli 10 - kto zginie?

W "Szybkich i wściekłych" ma powrócić cała dobrze nam już znana ekipa Doma. Nie wiadomo kto z nich zginie. Na pewno jednak będzie na ostro. W rozmowie z magazynem Empire reżyser Louis Leterrier powiedział bowiem:

Idzie wojna. Historia dobiega końca i trzeba dojechać do mety. Będą ofiary.

Jak dobrze z licznych memów wiemy, nic nie może się równać z mocą rodziny. Jednakże wygląda na to, że tym razem przeciwnicy okażą się wystarczająco silni, aby ją osłabić. Prócz ekipy Doma w "Szybkich i wściekłych 10" na pewno powróci grana przez Charlize Theron Cypher - diaboliczna hakerka. Prócz niej pojawi się nowy antagonista Dante, w którego wcieli się Jason Momoa. W serii mają również zadebiutować Daniela Melchior i Brie Larson. Szczegóły ich ról nie są jednak znane, a więc nie wiadomo, czy też nie nie rzucą rękawicy głównym bohaterom.

Szybcy i wściekli
REKLAMA

Czytaj także:
Już tęsknisz za superbohaterami DC? Spokojnie, spotkasz ich w "Szybkich i wściekłych"
"Szybcy i wściekli 10": Vin Diesel błaga Dwayne'a Johnsona o powrót do roli Hobbsa

Doma i jego rodzinę czeka największe dotychczas wyzwanie. Już niedługo przekonamy się, jak będzie wyglądało i jakie przegięte atrakcje twórcy przygotowali dla nas tym razem. "Szybcy i wściekli 10" zadebiutują w polskich kinach 19 maja 2023 roku. Szczegóły i data premiery 11 części serii nie są jeszcze znane.REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA