REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Zapamiętajcie ten uśmiech, bo już niebawem Rydzykowi może zrzednąć mina. Sekielski może wziąć go na celownik

Nie milkną echa skandalu związanego z obchodzonymi w minioną sobotę urodzinami Radia Maryja. Do kontrowersyjnych słów Tadeusza Rydzyka na temat tuszującego pedofilię biskupa Janiaka odniósł się Tomasz Sekielski, twórca filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”.

07.12.2020
16:30
tadeusz rydzyk urodziny radia maryja sekielski
REKLAMA
REKLAMA

W sobotę 5 grudnia w Toruniu odbyły się 29. urodziny Radia Maryja, które wywołały niemały skandal. Podejście organizatorów wydarzenia do sanitarnych restrykcji było — delikatnie mówiąc — bardzo liberalne (tłum ludzi niezachowujących odpowiedniego dystansu, brak maseczek na twarzach części uczestników), a sama uroczystość zgromadziła w świątyni wielu polityków Zjednoczonej Prawicy — z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, byłym szefem MON Antonim Macierewiczem i europosłem PiS Ryszardem Czarneckim na czele (wśród oklaskujących skandaliczne słowa Tadeusza Rydzyka znalazł się też Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak).

urodziny radio maryja politycy
Fot. Monika Bilska/Radio Maryja/TV TRWAM

Kryjący księży pedofilów Edward Janiak to zdaniem Rydzyka „męczennik”

Jednak największe kontrowersje wzbudziła wypowiedź ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, który publicznie stanął w obronie oskarżonego o tuszowanie pedofilii wśród księży biskupa Edwarda Janiaka, nazywając demaskujący kaliskiego hierarchę reportaż Tomasz Sekielskiego „filmidłem”, a samego biskupa „męczennikiem”:

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem

— przekonywał Rydzyk podczas uroczystości.

ziobro rydzyk radio maryja urodziny
Fot. Monika Bilska/Radio Maryja/TV TRWAM

Prymas Polski chce wyjaśnień, politycy opozycji — działań prokuratury

Sprawa została już zgłoszona prokuraturze, a dodatkowo, jak informuje TVN24, prymas Polski Wojciech Polak zażądał wyjaśnień w sprawie wypowiedzi założyciela Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Słowa redemptorysty wywołały lawinę komentarzy i wzbudziły zgorszenie wśród internautów, dziennikarzy, a także wśród katolickich publicystów:

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA