REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Taylor Swift wypuściła nową piosenkę na Mikołajki. „Christmas Tree Farm” wiąże się z młodością gwiazdy

Piosenki świąteczne to jeden z najpopularniejszych podgatunków muzyki pop. Największe światowe gwiazdy mają na swoim koncie własne utwory lub aranżacje kolęd, a do tego grona właśnie dołączyła Taylor Swift. Piosenkarka nagrała własny hit Christmas Tree Farm i dodała do niego uroczy teledysk.

06.12.2019
15:48
taylor swift christmas tree farm
REKLAMA
REKLAMA

Polscy fani Taylor Swift w ostatnich miesiącach musieli zmierzyć się z istnym rollercoasterem emocji. Najpierw na półki sklepowe trafił nowy album wokalistki zatytułowany „Lover”, który spotkał się bardzo pozytywnym odbiorem recenzentów. Niedługo później oficjalnie ogłoszono, że Swift będzie jedną z gwiazd Open'er Festival 2020 i wystąpi przed gdyńską publicznością.

W listopadzie w tej beczce miodu pojawiła się jednak łyżka dziegciu. Okazało się, że jeszcze przez jakiś czas Taylor Swift nie ma prawa do wykonywania swoich starszych piosenek przez konflikt z wytwórnią płytową. Z tego powodu pod znakiem zapytania stanęła realizacja dokumentu o życiu i twórczości artystki planowanego przez serwis Netflix.

Na szczęście Taylor Swift postanowiła dać swoim fanom świetny prezent na koniec roku - świąteczną piosenkę Christmas Tree Farm.

Początkowo gwiazda planowała opublikować nowy utwór za rok (a więc zapewne na szerszej kompilacji lub nowym albumie), ale po konsultacji ze swoimi kotami, pokazanej na zabawnym filmiku zdecydowała inaczej. Dzięki temu Christmas Tree Farm trafiła na platformę YouTube oraz największe serwisy streamingowe już 6 grudnia.

Pod względem linii melodycznej piosenka łączy styl Taylor Swift z inspiracją klasycznymi piosenkami świątecznymi. Tekst utworu nawiązuje z kolei do dzieciństwa artystki, która przez pewien czas mieszkała na farmie świątecznych choinek w stanie Pensylwania. Zostało to dodatkowo wzmocnione w teledysku, który składa się z fragmentów rozmaitych klipów nagranych przez rodzinę Swift podczas różnych okresów bożonarodzeniowych. Dzięki dacie w dolnym rogu ekranu wiadomo, że chodzi między innymi o święta w latach 1989, 1991 i 1994.

Taylor Swift wystąpi w Polsce 3 lipca 2020 roku na festiwalu Open'er.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA