REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie zdążyliście na „Tenet” przed zamknięciem kin? Wiemy, kiedy film Nolana trafi na DVD, Blu-ray i VOD

Film Christophera Nolana pt. „Tenet” miał sprawić, że kina odżyją w dobie pandemii i znów zaczną cieszyć się tłumami widzów. Do tego scenariusza nie doszło, a w dodatku na skutek drugiej fali zachorowań sale kinowe ponownie zamknięto. Na szczęście niedługo „Tenet” będzie można obejrzeć w domowym zaciszu.

06.11.2020
14:13
tenet vod
REKLAMA
REKLAMA

Rząd Mateusza Morawieckiego w rozmowach o najnowszych obostrzeniach wprowadzonych w związku z pandemią COVID-19 unika słowa „lockdown”, ale z punktu widzenia instytucji kultury nie ma to wielkiego znaczenia. Od 7 listopada, czyli od jutra, wszystkie kina, teatry (a nawet biblioteki) w Polsce będą zamknięte dla odwiedzających. Ten stan rzeczy będzie się utrzymywać co najmniej do 29 listopada, a może nawet dłużej. Właściciele kin i dystrybutorzy już mogą więc liczyć kolejne straty finansowe.

A przecież ich sytuacja po zakończeniu pierwszego lockdownu też była daleka od ideału. Sale zostały otwarte dla widzów w ograniczonym zakresie, co poskutkowało wycofaniem przez wielkie wytwórnie swoich najgłośniejszych produkcji. Im mniej było głośnych nowości, tym bardziej niechętnie widzowie odwiedzali multipleksy, a to dodatkowo utwierdzało Hollywood w ich wcześniejszej decyzji. Słowem: zrobiło się z tego błędne koło.

Jedynym blockbusterem, który miał premierę w kinie wbrew trendom, był „Tenet” Christophera Nolana. Zarobił na tym ruchu jednak „tylko” 350 mln dol.

Eksperci toczą spory na temat tego, czy „Tenet” okazał się finansową porażką i jaki byłby jego rzeczywisty potencjał w normalnych okolicznościach. Sam Christopher Nolan broni tego wyniku i krytykuje Hollywood, że wyciągnęło z całej sytuacji błędne wnioski. Niepodważalnym faktem jest natomiast, że nie wszyscy zainteresowani produkcją widzowie zaryzykowali pójście na nią do kina. Na szczęście już wkrótce te osoby będą mogły nadrobić swoje braki w twórczości brytyjskiego reżysera. „Tenet” zmierza bowiem wielkimi krokami na DVD, Blu-ray, 4K oraz do dystrybucji online.

Jak podaje portal Deadline, widzowie będą mogli cieszyć się nowymi możliwościami na obejrzenie produkcji z Johnem Davidem Washingtonem i Robertem Pattinsonem już za nieco ponad miesiąc. Cena z DVD wyniesie 28,89 dol., płytę Blu-ray nabędziecie za 35,99 dol., a wersja 4K UHD będzie kosztować 44,95 dol. Dwie droższe opcje będą dodatkowo zawierać godzinną produkcję dokumentalną „Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet” o pracach nad tytułem wytwórni Warner Bros. Przedsprzedaż na wszystkie trzy możliwości ruszy już 10 listopada. Nie wiadomo jeszcze, na których platformach streamingowych film będzie dostępny. Ale zapewne na pierwszy ogień pójdą takie serwisy jak iTunes czy Google Play.

REKLAMA

„Tenet” zagości na DVD, Blu-ray i VOD dokładnie 15 grudnia tego roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA