REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Podróże w czasie, III wojna światowa i syn Denzela Washingtona. Christopher Nolan pokazał zwiastun filmu „Tenet”

Christopher Nolan przez długie miesiące ukrywał prawie wszystkie informacje na temat swojego nowego filmu - „Tenet”. Fani reżysera mogą jednak nareszcie odetchnąć. Produkcja z Johnem Davidem Washingtonem i Robertem Pattinsonem otrzymała dzisiaj premierowy zwiastun.

19.12.2019
20:02
tenet zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Autor „Memento”, „Mrocznego Rycerza” i „Dunkierki” ma olbrzymią bazę wiernych fanów na całym świecie. Dlatego każdy jego następny projekt budzi wielkie emocje. I to w normalnych okolicznościach, gdy podstawowe fakty o fabule, obsadzie i gatunku są znane od wczesnego etapu prac. Nic więc dziwnego, że utrzymywany przez miesiące w tajemnicy „Tenet” doprowadził wielbicieli filmów Christophera Nolana na skraj wytrzymałości.

W ostatnich dwóch dniach zasłona tajemnicy skrywająca produkcję została znacząco uchylona. Nolan i Washington najpierw opowiedzieli nieco na temat prac nad filmem w rozmowie z portalem Entertainment Weekly, a przed kilkudziesięcioma minutami do sieci trafił pierwszy pełnoprawny zwiastun „Tenet”. Wcześniej zdarzały się pojedyncze zdjęcia i krótki teaser z produkcji, ale zawsze wrzucane nielegalnymi kanałami, przez co szybko usuwano je z internetu.

Tenet zwiastun - kiedy premiera?

Fabuła nowego filmu Nolana na najbardziej podstawowym poziomie czerpie z kina szpiegowskiego. Reżyser zaznaczył jednak, że „Tenet” tak naprawdę miesza ze sobą kilka różnych gatunków. Ma to też być podobno najbardziej ambitna produkcja tego twórcy, co robi wrażenie, gdy wspomnimy trylogię Batmana, „Incepcję” czy „Interstellar”. „Tenet” kręcono w siedmiu różnych krajach z olbrzymią obsadą i wielkimi scenami akcji.

REKLAMA

Główną rolę w filmie otrzymał John David Washington (syn Denzela i były profesjonalny gracz futbolu amerykańskiego), a towarzyszyć będą mu m.in. Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson, Clemence Poesy, Michael Caine, Kenneth Branagh i Martin Donovan. Sądząc po scenach pokazanych w trailerze, głównym zagrożeniem bezpieczeństwa świata w „Tenet” będzie manipulacja czasem. Ktoś zapewne będzie chciał wykorzystać możliwość poruszania się między przeszłością i przyszłością w celu wywołania III wojny światowej. A agenci grani przez Washingtona i Pattinsona prawdopodobnie będą chcieli tę osobę powstrzymać. Na spekulacje związane z dziełem Nolana jesteśmy w każdym razie skazani jeszcze przez ponad pół roku.

Tenet” trafi do kin 17 lipca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA