REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale /
  4. VOD

Uniwersum „The Batman” poznamy nie tylko w filmie, ale też serialu na HBO Max. To produkcja o policji z Gotham

Platforma HBO Max w ostatnich tygodniach postawiła bardzo mocno na ofertę powiązaną z komiksami DC. Oprócz reżyserskiej wersji „Ligi Sprawiedliwości” w serwisie zadebiutuje wkrótce również zupełnie nowy serial rozgrywający się w tym samym świecie, co zapowiedziany na następny rok film „The Batman” z Robertem Pattinsonem.

10.07.2020
20:42
the batman hbo max
REKLAMA
REKLAMA

Mroczny Rycerz w ciągu minionych trzydziestu lat wielokrotnie pojawiał się na małym i dużym ekranie. Miał swoje wzloty w postaci dwóch filmów Tima Burtona, trylogii Christophera Nolana czy kilku seriali animowanych, ale zaliczał też bolesne upadki. Nawet te gorsze chwile nie zniwelowały jednak jego popularności wśród fanów superbohaterskiego kina.

Dlatego zainteresowanie zapowiedzianą na przyszły rok produkcją z Robertem Pattinsonem w roli głównej utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Na temat filmu Matta Reevesa wiemy już zresztą całkiem sporo. Będzie to produkcja opowiadająca o wczesnym okresie działalności obrońcy Gotham, silnie inspirująca się kinem noir i pełna znanych przeciwników Batmana. Wiadomo również, że Mroczny Rycerz będzie w niej korzystać z różnych gadżetów i pojazdów, w tym ikonicznym Batmobilem.

Firma WarnerMedia wiąże z „The Batman” tak duże nadzieje. Oprócz filmu postanowiła sfinansować także serial.

Jak podaje portal Deadline, osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie produkcji są Matt Reeves, twórca popularnego serialu „Zakazane imperium” Terence Winter, a także producent Dylan Clark. Tworzeniem towarzyszącej filmowi serii zajmie się zaś Warner Bros. Television. Niezatytułowane jeszcze dzieło ma poszerzać świat pokazany w „The Batman” i wrócić do części bohaterów ze szczególnym uwzględnieniem policjantów z Gotham.

the batman hbo max class="wp-image-422632"
Foto: Okładka komiksu Gotham Central/Egmont Polska
REKLAMA

Na razie nie wiadomo, czy do telewizji zawita też sam Batman odgrywany przez Roberta Pattinsona. W XXI wieku DC i Warner Bros. starały się trzymać swojego najpopularniejszego bohatera na dużym ekranie, ale w ostatnich latach zaczęło się to powoli zmieniać. Różne wersje Mrocznego Rycerza zaliczyły nawet małe cameo w „Batwoman”, „Gotham”, „Titans” oraz crossoverze Arrowverse. Nie ma też informacji na temat ewentualnych komiksów, na których oparta mogłaby być produkcja HBO Max. Wielu fanów DC z pewnością trzyma jednak kciuki, żebyśmy zobaczyli coś na kształt kultowej serii „Gotham Central”. Co ciekawe w ostatnim czasie w mediach głośno było też o ewentualnym powrocie do roli Bruce'a Wayne'a samego Michaela Keatona. Według szefów wytwórni nie będzie to jednak przeszkadzać w rozwoju uniwersum „The Batman”.

Na HBO Max w przyszłym roku obejrzymy też tzw. Snyder Cut „Ligi Sprawiedliwości”. Niedawno pokazano teaser tej produkcji z Darkseidem w roli głownej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA