REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polacy perłami w koronie Wielkiej Brytanii. Anna Antonowicz i Michał Więcławski w obsadzie "The Crown"

Polski aktor i aktorka pojawią się w 5. sezonie "The Crown". W nadchodzącej odsłonie jednego z najpopularniejszych seriali Netfliksa wystąpią Anna Antonowicz i Michał Więcławski. Na razie nie mogą jeszcze zdradzić, w kogo się wcielają, ale my już wiemy, że odcinki, które pojawią się za jakiś czas, przyjdzie nam śledzić z większą uwagą niż wszystkie dotychczasowe.

15.02.2022
12:43
the crown netflix polscy aktorzy 5 sezon
REKLAMA

Polscy aktorzy w "The Crown". Takie informacje to my bardzo lubimy. W końcu cały kraj szalał, kiedy okazało się, że nasz rodak, który kiedyś grał papieża, wcieli się w dresiarza w "Hawkey'u". Niemniej ucieszyliśmy się też nieco wcześniej, gdy Quentin Tarantino szukał kogoś od nas, aby w "Pewnego razu... w Hollywood" wykreował Romana Polańskiego. Wrodzony patriotyzm zawsze każe nam trzymać w takich sytuacjach kciuki za kogokolwiek, kto ma szansę pokazać się za granicą.

Nie inaczej jest w tym wypadku. Tym bardziej że przecież mowa o jednym z najpopularniejszych seriali w historii Netfliksa. Dzięki "The Crown" użytkownicy platformy od 2016 roku regularnie zaglądają do pałacu Buckingham i za kulisy brytyjskiej polityki. Ta przygoda wraz z 6. sezonem dobiegnie końca, ale dwie (a na pewno pierwszą z nich) nadchodzące odsłony produkcji przyjdzie nam śledzić uważniej niż wszystkie poprzednie.

REKLAMA

The Crown - Polacy w serialu Netfliksa

Jak donosi Pudelek, mieszkająca aktualnie w Niemczech Anna Antonowicz, na pewno pojawi się w 5. sezonie "The Crown". Możecie ją kojarzyć z takich filmów jak "Jeszcze raz" i "Milczenie jest złotem" oraz seriali "Stacja Berlin" i "Tatort". Teraz aktorka do swojej filmografii może już dopisać jedną z najpopularniejszych produkcji Netfliksa.

Antonowicz zaznacza w rozmowie z przywołanym portalem, że nie może wdawać się w szczegóły, dlatego nie wiemy, w kogo miałaby się wcielić. Mówi za to, że to dla niej zupełnie nowy świat i najlepsza produkcja, przy jakiej do tej pory przyszło jej pracować:

Cały proces przygotowawczy jest fascynujący, to jest dla mnie nowy świat. Cały sztab ludzi zajmuje się tylko wyszukiwaniem historycznych faktów i ciągłym poszukiwaniem w archiwach. Kostiumy szyte na miarę, ciągłe próby make-upu. Jestem tu bardzo szczęśliwa, to najlepsza produkcja, w jakiej dotychczas pracowałam. Jeszcze mam parę dni przed sobą, trzymajcie, proszę, kciuki!

Anna Antonowicz - The Crown - Netflix

Nie jest to jedyna dobra wiadomość dla polskich fanów "The Crown". Niedługo po informacji o udziale Antonowicz, Pudelek podał, że w serialu zobaczymy także Michała Więcławskiego. 26-latek z Łowicza aktualnie studiuje na uczelni London College of Music i jeszcze do niedawna nie oglądał produkcji, w której ma wystąpić:

Aktorzy i ekipa są genialni… A rozmach tej produkcji robi ogromne wrażenie, zaczynając od lokalizacji, w których kręcone są sceny, kończąc na kostiumach i charakteryzacji. Imelda w roli królowej to strzał w dziesiątkę, jest niesamowita. Dla mnie jest to masterclass w najczystszej postaci i jestem ogromnie wdzięczny za możliwość współpracy z takimi nazwiskami. Dla studenta aktorstwa jest to wymarzona lekcja. Jeszcze rok temu nadrabiałem zaległości w serialu, a kilka miesięcy później sam jestem jego częścią. Szok.

Michał Więcławski - The Crown - Netflix

Tak jak Antonowicz, Więcławski nie może zdradzić, w kogo wciela się w 5. sezonie "The Crown". Wszystko stanie się jasne najpóźniej w dniu premiery powstającej właśnie odsłony serialu Netfliksa.

The Crown - kiedy premiera 5. sezonu serialu Netfliksa?

REKLAMA

Na premierę 5. sezonu "The Crown" musimy jeszcze trochę poczekać. Na razie wiadomo jedynie, że będzie ona miała miejsce w listopadzie 2022 roku na Netfliksie. To wtedy dowiemy się kogo Antonowicz i Więcławski grają w serialu. Podobnego problemu nie mamy z Elizabeth Debicki, która może pochwalić się polskimi korzeniami. Już od dawna bowiem wiadomo, że wcieli się w księżną Dianę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA