REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Dzieje się
  5. Netflix /

Nie tylko "The Crown". Te produkcje o rodzinie królewskiej trzeba zobaczyć

5. sezon "The Crown" zbliża się wielkimi krokami. Kolejna odsłona fabularyzowanej historii o rodzinie królewskiej pokazana zostanie 9 listopada na Netfliksie. Tymczasem poza "The Crown" dostępnych jest na popularnej platformie również kilka interesujących pozycji o iście królewskiej tematyce. Te produkcje warto zobaczyć przed nowym sezonem "The Crown".

01.11.2022
9:03
The Windsors
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

5. sezon "The Crown" wzbudza nie lada emocje. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych wątków, które mają zostać pokazane w serialu. Fikcyjna scena spisku księcia Karola i prezydenta Johna Majora przeciwko matce - królowej Elżbiecie zelektryzowała media. W 5. sezonie pojawi się też wątek rozpadu małżeństwa Karola i Diany oraz wydarzenia doprowadzające do wypadku samochodowego "Królowej Ludzkich Serc". Nowy sezon "The Crown" zapowiedziany jest na 9 listopada. Ostatnio Netflix po raz kolejny podkreślił, że serial jest miksem fikcyjnych i prawdziwych wydarzeń. Wszystko przez to, iż mnóstwo osób (w tym sama Judi Dench) burzyło się, że wydarzenia pokazane w serialu godzą w dobre imię rodziny królewskiej.

REKLAMA

Jakie produkcje o rodzinie królewskiej warto obejrzeć przed 5. sezonem "The Crown"?

Tymczasem przed premierą 5. sezonu "The Crown" warto obejrzeć inne produkcje opowiadające o rodzinie królewskiej, dostępne na Netfliksie. Oto one.

1."Diana: Portret księżnej Walii"

Ten dokument warto odświeżyć sobie, szczególnie przed 5. sezonem "The Crown". Księżna Diana została mocno wyeksponowana już w w poprzedniej transzy serialu, natomiast w nadchodzącej również będzie z nią sporo wątków. Z kolei "Diana: Portret księżnej Walii" to dokument o życiu "Królowej Ludzkich Serc", jej przedwczesnej śmierci i tym, jak jej osoba zmieniła świat. W dokumencie o Dianie w reżyserii Alana Byrona widzowie znajdą archiwalne materiały z jej życia, m.in. moment z jej zaręczyn z Karolem oraz najważniejsze przemówienia Diany, okraszone wypowiedziami dziennikarzy oraz osób z otoczenia księżnej. W dokumencie widzowie cofną się również do tragicznych wydarzeń z 1997 roku, kiedy Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu.

2. "Brytyjscy książęta"

To również dokument, w którym królewscy biografowie krok po kroku przedstawiają dziedzictwo oraz życie brytyjskich książąt - od księcia Filipa do młodego księcia Jerzego. Trwający ponad godzinę dokument z pewnością przybliży widzom losy najważniejszych mężczyzn w Royal Family. Nie zabraknie też archiwalnych migawek z młodym księciem Harrym i Williamem, którzy dziś są na ustach wszystkich. Szczególnie Harry. Ten zdecydował się dwa lata temu odejść z rodziny królewskiej. Niedawno napisał też autobiografię "Spare". Obnaży w niej wiele niekoniecznie pozytywnych historii z życia Winsorów.

3. "Wspaniałe życie królowej Elżbiety II"

To pozycja szczególnie dla tych, którzy wciąż są zafascynowani życiem Elżbiety II. Zmarła we wrześniu tego roku królowa niewątpliwie miała tytułowe wspaniałe życie. Od małej księżniczki, aż po ikonę monarchii. Tak właśnie została pokazana Elżbieta II. Archiwalne nagrania oraz trafne komentarze ekspertów z rodziny królewskiej wspaniale dopełniły dokumentalny obraz. W produkcji nie zabrakło oczywiście tych najbardziej prywatnych wątków, ukazujących małżeństwo Elżbiety II z księciem Filipem.

4."Kochanice króla"

Czas na fabułę. "Kochanice króla" to opowieść o ambitnych siostrach Anne i Mary Boleyn, które zabiegają o względu potężnego i porywczego króla Henryka VIII. To gra o wpływy, majątek oraz władzę z udziałem wielkich gwiazd światowego kina. W rolach głównych zagościły Natalie Portman oraz Scarlett Johansson. W filmie przybliżona została również widzom historia Henryka VIII. Zasłynął on jako mąż sześciu żon, a także władca, który nie bojąc się przeciwstawić papieżowi, dał początek kościołowi anglikańskiemu.

5. "The Windsors"

REKLAMA

Coś dla tych, którzy lubią ironiczne poczucie humoru. "The Windsors" to komediowa opera mydlana, w dość ironiczny sposób opowiadająca o perypetiach rodziny królewskiej. Konwencja przerysowanej soap opera szczególnie może spodobać się tym, którzy mają już dość zbyt poważnego traktowania wszystkiego, co dotyczy rodziny królewskiej. Warto dodać, że występujący w roli Karola Harry Enfield zdobył w 2017 roku nominację do Nagrody Telewizyjnej Akademii Brytyjskiej w kategorii najlepszy aktor w programie komediowym. "The Windsors" doczekał się trzech sezonów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA