REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Polacy uwielbiają legendy o rycerzach Króla Artura. Dlatego musicie obejrzeć zwiastun „The Green Knight”

Legendy arturiańskie od lat cieszą się wielką popularnością w Polsce, podobnie jak wszystkie ich filmowe i serialowe adaptacje. Niedługo do kin trafi nowa produkcja o Sir Gawainie i Zielonym Rycerzu pt. „The Green Knight”. Za reżyserię produkcji odpowiada David Lowery.

11.05.2021
18:27
the green knight
REKLAMA

Fani króla Artura i opowieści o Rycerzach Okrągłego Stołu ostatni raz mieli okazję cieszyć się z nowej interpretacji tej opowieści przy okazji premiery serialu „Przeklęta” na Netfliksie. Tamta produkcja wzbudziła duże kontrowersje ze względu na obecność współczesnego przekazu politycznego oraz liczne zmiany w rolach poszczególnych bohaterów względem oryginalnych legend. Wydaje się natomiast, że „The Green Knight” może liczyć na cieplejsze przyjęcie.

REKLAMA

Wystarczy spojrzeć na zaprezentowany dzisiaj zwiastun filmu, żeby przekonać się z jak wizualnie bogatą i fabularnie ciekawą reinterpretacją będziemy mieć do czynienia. Fabuła „The Green Knight” opiera się na średniowiecznym poemacie „Pan Gawen i Zielony Rycerz” i opisuje niezwykłą przygodę siostrzeńca Króla Artura.

The Green Knight – zwiastun:

Akcja produkcji rozpoczyna się, gdy na dwór władcy Kamelotu przybywa tajemniczy Zielony Rycerz i rzuca wyzwanie Rycerzom Okrągłego Stołu. Chce, by zagrali z nim w grę polegającą na ścinaniu głów. Żaden z nich nie chce przyjąć wyzwania, ale ostatecznie decyduje się na to młody Sir Gawain. Krewniak Artura pozbawia przybysza głowy, ale ten bez najmniejszego trudu ją podnosi i zapowiada, że spotkają się ponownie za rok przy Zielonej Kaplicy.

W taki sposób rozpoczyna się jedna z najciekawszych i najbardziej niezwykłych opowieści z kręgu arturiańskich mitów. Fanów fantasy o potencjale „The Green Knight” powinny zresztą przekonać dwa fakty. Po pierwsze, Zielony Rycerz był najciekawszą i najtrudniejszą do interpretacji postacią legend zdaniem ikon gatunku – C.S. Lewisa i J.R.R. Tolkiena. A po drugie, za reżyserię filmu odpowiada David Lowery, czyli autor świetnych „Ghost Story” i „Gentlemana z rewolwerem” (recenzje obu tytułów znajdziecie TUTAJ i TUTAJ). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Dev Patel, Alicia Vikander, Sean Harris, Joel Edgerton, Ralph Ineson, Kate Dickie i Erin Kellyman.

REKLAMA

Światowa premiera „The Green Knight” nastąpi już 30 lipca.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA