REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Joel Kinnaman inwigiluje polską mafię w Nowym Jorku. The Informer - zwiastun

Kariera Joela Kinnamana eksplodowała w ostatnich kilku latach. Aktor znany z Legionu samobójców i Altered Carbon pojawi się wkrótce w kinach na całym świecie. Zwiastun The Informer pokazuje, jak bohater Kinnamana dostaje groźną misję inwigilowania polskiej mafii.

16.11.2018
22:34
the informer zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Joel Kinnaman pierwszy raz przebił się do szerszej świadomości odbiorców dzięki serialowi The Killing. Jego dwie pierwsze duże przygody z amerykańskimi blockbusterami skończyły się jednak ogromnym fiaskiem. Zarówno remake Robocopa, jak i Legion samobójców okazały się nieudanymi próbami rozpoczęcia filmowego uniwersum. Kto mógłby się spodziewać po tych rolach Kinnamana, że aktor coraz chętniej będzie zatrudniany w Stanach Zjednoczonych?

Wyraźnie widać jednak, że pochodzący ze Szwecji Kinnaman zdecydowanie lepiej czuje się w formule serialu. Na początku 2018 roku pojawił się w serialu Netfliksa - Altered Carbon, a wkrótce będzie można go zobaczyć także w nowej produkcji Amazon Studios u boku Joanny Kulig. Okazuje się, że Kinnaman polubił występowanie u boku polskich aktorów. Skąd ten wniosek? W obsadzie jego najnowszego filmu pt. The Informer pojawi się kilkoro artystów z Polski.

The Informer zwiastun - kiedy premiera?

Pete Koslow, bohater grany przez Kinnamana, to były członek Służb Specjalnych, który zszedł na drogę przestępczości. Dostaje jednak drugą szansę i zaczyna pracować dla FBI. Dostaje zadanie zinfiltrowania najgroźniejszej mafii działającej w Nowym Yorku - mafii polskiej. Nieszczęśliwy zbieg okoliczności sprawia jednak, że w obecności Koslowa zabity zostaje funkcjonariusz policji. Na żądanie szefa mafii mężczyzna łamie warunki zwolnienia i trafia z powrotem do więzienia. Agenci FBI uważają to za doskonałą okazję, by rozbić wszystkie operacje mafii. Ale plan szybko zaczyna rozmijać się z rzeczywistością.

REKLAMA

W obsadzie filmu w reżyserii Andrei Di Stefano obok Kinnamana znaleźli się m.in.: Clive Owen, Rosamund Pike, Ana de Armas i raper Common. W The Informer nie zabraknie także polskich aktorów (w większości w rolach mafijnych pomagierów): Mateusza Kościukiewicza, Mirosława Haniszewskiego i Joanny Kaczyńskiej.

The Informer trafi do światowych kin w marcu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA