REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

„Gra o tron” pobita po raz pierwszy od lat. „The Mandalorian” najczęściej piraconym serialem 2020 roku [TOP 10]

Wraz z rozpowszechnieniem się serwisów VOD wielu użytkowników zrezygnowało niemal całkowicie z nielegalnie streamowanych i pobieranych treści. Piractwo internetowe nadal jest jednak powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza w kontekście najbardziej wyczekiwanych filmów i seriali danego roku. Właśnie dowiedzieliśmy się, jakie produkcje piracono najczęściej.

29.12.2020
14:31
the mandalorian
REKLAMA
REKLAMA

Tytuł najchętniej kradzionego serialu przez wiele lat dzierżyła „Gra o tron” stacji HBO, której pracownicy notorycznie przy okazji premiery nowego odcinka musieli radzić sobie z piratami internetowymi. I nie zawsze byli w tych działaniach skuteczni. Od czasu kontrowersyjnego zakończenia serialu systematycznie maleje jednak liczba odbiorców zainteresowanych jego nielegalnym pobieraniem. W pierwszym okresie pandemii „Gra o tron” wciąż jeszcze mogła się pochwalić największym zainteresowaniem piratów, ale w kontekście całego roku nie zajęła miejsca nawet w pierwszej dziesiątce.

Wyniki negatywnego dla producentów rankingu podał niedawno portal Torrentfreak na bazie kilku różnych źródeł, w tym udostępnianych publicznie przez BitTorrent statystykach ruchu. Wobec nieobecności dotychczasowego lidera tytuł najczęściej piraconego mogło przejąć kilku kandydatów, ale ostatecznie „zwyciężył” ten najbardziej oczywisty.

The Mandalorian” awansował z 3. na 1. miejsce i stał się najczęściej kradzionym serialem 2020 roku. Na kolejnych miejscach znaleźli się „The Boys” i „Westworld”.

Największą niespodzianką na podium wydaje się produkcja HBO, która nie ma już przecież najlepszej prasy i nie budzi takiego poruszenia jak w czasie nadawania 1. sezonu. W przypadku „The Mandalorian” i „The Boys” mowa z kolei o głośnych, świeżych tytułach związanych dodatkowo z popularną marką lub gatunkiem. Swoje robi dostępność nadającego program serwisu streamingowego. Im dany serial trudniej obejrzeć legalnie, tym chętniej będzie piracony (nie bez przyczyny na liście nie znalazła się ani jedna produkcja platformy Netflix).

Na kolejnych miejscach znajdziemy więc następne trudno dostępne tytuły, takie jak „Wikingowie” oraz „Rick i Morty”. Widać też, że nadal większe problemy z piratami mają stacje telewizyjne, bo to ich produkty częściej stają się celem internetowego szabrownictwa. Notabene zainteresowania osób korzystających z torrentów pokrywają się całkiem dobrze z szerszymi gustami widzów. Opublikowana niedawno przez IMDb lista najpopularniejszych seriali 2020 roku zawiera tylko trzy nienależące do Netfliksa. I są to właśnie te same produkcje, które najczęściej piracono.

„The Boys” znajdziecie na Amazon Prime Video, „The Mandalorian” udostępnia Disney+, a „Westworld” pokazują HBO i HBO GO.

Najchętniej piracone seriale 2020 roku – pełna lista:

REKLAMA
 1. (rok temu 3.) The Mandalorian
 2. (nowość) The Boys
 3. (nowość) Westworld
 4. (4.) Vikings
 5. (nowość) Star Trek: Picard
 6. (8.) Rick and Morty
 7. (6.) The Walking Dead
 8. (nowość) The Outsider
 9. (10.) Arrow
 10. (7.) The Flash

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA