REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale

TOP 10 filmów i seriali, które twoi znajomi piracili podczas pandemii. Bo ty nie piracisz, prawda?

W dobie powszechnych serwisów streamingowych wydaje się, że problem piractwa internetowego niemal nie istnieje. W rzeczywistości nadal wiele osób ogląda popularne produkcje z nielegalnych źródeł, a pandemia koronawirusa tylko dodatkowo uwypukliła istniejące trendy. Jakie tytuły były najchętniej streamowane i bezprawnie ściągane?

03.08.2020
21:45
gra o tron piractwo
REKLAMA
REKLAMA

Piractwo internetowe to zjawisko wciąż tak samo żywe jak przed laty, nawet pomimo faktu że systematycznie coraz większa liczba użytkowników decyduje się na korzystanie z legalnych źródeł dostępu do filmów i seriali. Dość powiedzieć, że Canal+ pod koniec zeszłego roku usunął ponad 2 tys. pirackich kont oferujących odcinki „Żmijowiska”. To olbrzymia skala łamania prawa, a przecież mówimy zaledwie o polskich serialu i to bynajmniej nie najbardziej popularnym wśród widzów.

Z jeszcze częstszymi napadami piratów muszą się mierzyć najsłynniejsze współczesne seriale. Niekoniecznie chodzi o najświeższe nowości Od lat w statystykach nielegalnych pobrań dominuje „Gra o tron” i ten trend bynajmniej nie minął po wyemitowaniu finałowego odcinka. Udowadniają to najnowsze dane zebrane przez Parrot Analytics. Jak podaje portal Observer, to właśnie dzieło stacji HBO było najchętniej piraconym serialem w trakcie pandemii koronawirusa.

Gra o tron” wyprzedziła takie tytuły jak „Rick i Morty”, „My Hero Academia” i „The Walking Dead”.

Obecność kilku tytułów w tym w pewnym sensie niechlubnym rankingu nie powinna dziwić. „Gra o tron”, „The Walking Dead” i „Flash” od lat znajdują się w czołówce najpopularniejszych amerykańskich seriali. Z kolei „The Mandalorian” jest szczególnie narażony na ataki piratów, bo Disney+ wciąż nie jest dostępny w olbrzymiej liczbie krajów, w tym w Polsce.

Wydaje się, że serialom „The 100” i „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” pomógł z kolei fakt, że w omawianym okresie rozpoczęły nadawanie swoich ostatnich sezonów. Nie wspominając o tym, że niedobór produkcji Marvela w ostatnim roku mógł przyczynić się na większe zainteresowanie jedyną nową produkcją wchodzącą w skład MCU, Ciekawe jest za to jak wiele produkcji na liście to animacje, co tylko potwierdza niezwykły wzrost popularności, jaki tego typu dzieła zanotowały w ciągu ostatniej dekady.

Najczęściej piracone seriale w okresie pandemii – pełna lista:

REKLAMA
 1. Gra o tron
 2. Rick i Morty
 3. My Hero Academia
 4. The Walking Dead
 5. Spongebob Kanciastoporty
 6. The 100
 7. The Mandalorian
 8. Flash
 9. Agenci T.A.R.C.Z.Y.
 10. Harley Quinn

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA