REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy coraz więcej o spin-offie Rodziny Soprano. W produkcji poznamy historię wuja Dickeya

Właśnie dotarły do nas pierwsze, konkretne wiadomości dotyczące spin-offu kolejnej kultowej produkcji. The Many Saints of Newark to film, który ma służyć jako wstęp do historii znanej widzom z Rodziny Soprano.

21.11.2018
11:49
The Many Saints of Newark
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio Hollywood nie potrafi zostawić w spokoju produkcji, które już kiedyś się sprawdziły. Normą jest robienie spin-offów oraz remake’ów filmów i seriali. Nawet jeśli te oryginalne ukazały się nie tak dawno temu. Kwestią czasu było więc pojawienie się informacji, że trwają pierwsze prace nad prequelem do serialu Rodzina Soprano. W końcu pojawiają się pierwsze szczegóły dotyczące fabuły i obsady.

Film The Many Saints of Newark opowie o czasach sprzed tych dobrze znanych widzom z przełomu milleniów. Na razie niewiele wiadomo o samej produkcji. Nad scenariuszem do obrazu pracują David Chase oraz Lawrence Konner, którzy uczestniczyli przy pracach nad oryginalnym dziełem. Reżyserem filmu jest Alan Taylor, który wielokrotnie pracował już przy projektach spod znaku HBO. Twórca jest odpowiedzialny za odcinki takich seriali jak Seks w Wielkim Mieście, Sześć stóp pod ziemią, Gra o tron, czy w końcu sama Rodzina Soprano.

Informacje na temat fabuły The Many Saints of Newark również są nikłe.

Wiadomo, że akcja będzie się rozgrywać w Newark, New Jersey w latach 60. XX wieku. Fabuła ma opowiadać o czasie zamieszek między Afroamerykanami a mieszkańcami włoskiego pochodzenia. Variety informuje również, że twórcy są w trakcie rozmów z Alessandrem Nivolą, który miałby zagrać Dickeya Moltisantiego w prequelu.

Chociaż postać ta nie pojawiła się ani razu osobiście w serialu, to inni bohaterowie wielokrotnie się do niej odwoływali. Dickey Moltisanti był wujem głównego bohatera Rodziny Soprano, Tony’ego (James Gandolfini) oraz ojcem jednej z ważniejszych postaci serii, Christophera Moltisantiego (Michael Imperioli). Został zamordowany w latach 70. XX wieku. Jednak według narracji to właśnie Dickey wraz z ojcem Tony’ego oraz Corrado Johnem Soprano Jr. mieli stworzyć legendę i siłę gangu Soprano. TheWrap twierdzi również, że wraz z Dickeyem w filmie mają pojawić się inne postaci znane z serialu. Na razie nie jest znana data premiery filmu.

REKLAMA

Rodzina Soprano to jeden z najbardziej uznanych seriali w historii HBO, a także całej telewizji. W trakcie swojej ośmioletniej emisji był nominowany 111 razy do nagród Emmy, ostatecznie zdobywając 21 statuetek. Był także pierwszym serialem telewizji kablowej, który wygrał statuetkę w kategorii Najlepszy serial dramatyczny.

Wszystkie sezony Rodziny Soprano możecie obejrzeć na HBO GO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA