REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jak powstrzymać nuklearną zagładę? Z udziałem szalonej komiksowej rodziny w 2. sezonie „The Umbrella Academy”

W 2018 roku drogi Marvela i serwisu Netflix zaczęły się ostatecznie rozchodzić. Platforma streamingowa musiała z tego powodu poszukać innych komiksowych partnerów do współpracy. Jedną z pierwszych adaptacji tego typu była „The Umbrella Academy” od wydawnictwa Dark Horse. Serial właśnie doczekał się zwiastuna nadchodzącego 2. sezonu.

08.07.2020
18:31
the umbrella academy sezon 2
REKLAMA
REKLAMA

„The Umbrella Academy” to cykl komiksów superbohaterskich stworzonych przez Gerarda Waya (wokalistę popularnego zespołu My Chemical Romance) i ilustrowanych przez Gabriela Ba'ego. Do tej pory ukazały się trzy miniserie z członkami tytułowej Akademii, a czwarta jest w trakcie powstawania. Netflix dostrzegł potencjał w oryginalnym komiksie i postanowił przenieść go na mały ekran. Firma miała rację, bo adaptacja „The Umbrella Academy” z lutego 2019 roku z miejsca okazała się jednym z najpopularniejszych nowych dzieł na platformie.

Produkcja stanowiła swoiste połączenie rodzinnego dramatu, opowieści o niezwykłych nastolatkach i szalonych przygód superbohaterów. Nie była przy tym kolejną nudną origin story. Wręcz przeciwnie, niesztampowa grupa głównych bohaterów z miejsca przykuła uwagę widzów. Nie powinno więc dziwić, że recenzje serialu okazały się równie entuzjastyczne co w przypadku komiksu.

Fani serialu musieli jednak stosunkowo długo czekać na 2. sezon. Premiera nowej serii odbędzie się 31 lipca 2020 roku. Właśnie opublikowano jej zwiastun.

W wyniku wydarzeń poprzedniej serii członkowie tytułowej rodziny cofnęli się do przeszłości. Udało im się uniknąć apokalipsy roku 2019, ale zapłacili za to wysoką cenę utknięcia w różnych częściach Ameryki około 1960 roku. Część bohaterów zaczęła już co prawda przyzwyczajać do życia w innej epoce, ale sytuacja zmieniła się wraz z powrotem Piątki. Chłopak odkrywa, że podróżowanie do przeszłości przyczyniło się do zaburzenia linii czasowej.

REKLAMA

Akademia będzie musiała ponownie zebrać szyki, odkryć co jest bezpośrednim katalizatorem katastrofy nuklearnej (zwiastun sugeruje, że chodzi o morderstwo Johna F. Kennedy'ego), a także powstrzymać ludzi pragnących zniszczyć świat. Fani serialu z pewnością już przebierają nogami, żeby poznać wszystkie tajemnice 2. sezonu. A opublikowany trailer tylko podwyższy i tak wysokie emocje.

Poprzedni sezon „The Umbrella Academy” obejrzycie w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA