REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Tim Burton robi horror science fiction. Fabuła jest znana, ale pokręcona

Tim Burton razem ze scenarzystką "Zaginionej dziewczyny" Gillian Flynn pracują obecnie nad remakiem filmu "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu" z 1958 r. Projekt powstaje we współpracy z Warner Bros. Znając mocno rozpoznawalny i charakterystyczny styl Burtona, możemy spodziewać się pokręconego filmu z gatunku horror science-fiction.

02.02.2024
8:32
Tim Burton stworzy remake
REKLAMA

Burton i Flynn tworzą razem nowy projekt, będący remakiem filmu z końcówki lat 50. - "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu".

REKLAMA

Tim Burton wyreżyseruje "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu". Możemy spodziewać się mocno pokręconej fabuły.

Tim Burton wyreżyseruje film na podstawie scenariusza Gillian Flynn. Będzie to horror sf, opowiadający o bogatej dziedziczce, która spotyka się z kosmitami. Po tym nietypowym spotkaniu, wyrasta na olbrzyma i mści się na zdradzającym ją mężu.

Atak kobiety o 50 stopach wzrostu

Więcej o produkcjach science fiction czytaj w Spider's Web:

Na razie nie wiadomo, jak nowa wersja filmu połączy się z oryginałem z 1958 r. w którym wystąpili Allison Hayes, William Hudson i Vvette Vickers. Pierwszy film miał ponoć bardzo skromny budżet, wynoszący zaledwie 88 tys. dolarów. Dodajmy, że w 1993 r. nakręcony został film "Kobieta olbrzym" z Daryl Hannah w roli głównej.

Remake znów połączy Burtona z Warner Bros

REKLAMA

Remake ponownie połączy Burtona z Warner Bros, gdzie reżyser obecnie pracuje nad sequelem swojego filmu "Sok z żuka" z 1988 r. Kontynuacja filmu "Sok z żuka 2", czyli "Sok z żuka, sok z żuka" trafi do kin 6 września tego roku. Inne filmy tego reżysera, to m.in. "Edward Nożycoręki", "Alicja w Krainie Czarów", "Charlie i fabryka czekolady" oraz "Planeta małp".

Tymczasem Gillian Flynn na swoim koncie ma takie produkcje jak m.in. "Zaginiona dziewczyna", "Wdowy" oraz "Utopia". W najnowszym projekcie "Atak kobiety o 50 stopach wzrostu" Flynn i Burton będą też współpracować razem z Andrew Mittmanem i Tommym Harperem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA