REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka

Organek i O.S.T.R. śpiewają „To nie miało prawa się udać!” i prezentują teledysk do filmu „Piłsudski”

„Piłsudski” to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów 2019 roku. Produkcja pokazująca wczesne lata życia Józefa Piłsudskiego do kin trafi dopiero we wrześniu, ale już budzi duże emocje. Również dzięki piosence To nie miało prawa się stać!, którą przygotowali O.S.T.R. oraz Organek. Zobaczcie muzyków w specjalnie przygotowanym teledysku.

29.07.2019
15:43
to nie miało prawa się stać
REKLAMA
REKLAMA

Postaci Józefa Piłsudskiego oczywiście nie trzeba nikomu przedstawiać. Mimo to duża część życia marszałka stanowi tajemnicę dla ogółu społeczeństwa. Również tym kierowali się twórcy filmu „Piłsudski” – obraz pokaże wczesną działalność polityczną „Ziuka”, gdy wiele osób dookoła nie wierzyło w możliwość odzyskania niepodległości przez Polskę. Piłsudski i jego towarzysze podejmowali jednak walkę, która wydawała się beznadziejna.

Do tego właśnie aspektu nawiązuje nowa piosenka duetu Organek i O.S.T.R., nagrana na potrzeby soundtracku filmu w reżyserii Michała Rosy. Utwór pod tytułem To nie miało prawa się stać! (notabene tak samo brzmi hasło reklamowe produkcji) to połączenie rockowej energii, filmowej ballady i raperskiej niepokorności w warstwie tekstowej. Napisy do piosenki napisali Organek i O.S.T.R., a towarzyszący jej teledysk wyreżyserował Michał Kisielewski.

To nie miało prawa się stać! można już posłuchać na YouTubie. Oprócz nagrania artystów materiał pełen jest też scen z filmu „Piłsudski”.

Tomasz Organek przyznał, że podczas pisania utworów zależało mu na pokazaniu nie tylko romantycznego i wolnościowego etosu tamtych czasów, ale też sensacyjnego charakter wydarzeń, w które zamieszany był Józef Piłsudski. Twórcy filmu w rozmowie z Rozrywka.Blog podkreślali niechęć do powtarzania zwyczajnego, typowego polskiego kina historycznego. Zamiast tego „Piłsudski” ma być czymś na kształt westernu czy jednego z epizodów „Peaky Blinders”.

Akcja produkcji będzie się toczyć między 1901 a 1914 rokiem (z krótkim epilogiem w 1918) i pokaże niemal terrorystyczne zapędy młodego członka PPS-u. Główną rolę w „Piłsudskim” zagra Borys Szyc, dla którego może to być prawdziwie przełomowy występ. Oprócz niego w obsadzie znaleźli się też m.in. Magdalena Boczarska, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt i Józef Pawłowski.

REKLAMA

„Piłsudski” trafi do kin już 13 września 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA