REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tomasz O., zawodnik MMA i gwiazdor filmów Patryka Vegi, usłyszał zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia

Znany polski aktor i zawodnik MMA, Tomasz O., usłyszał zarzuty – chodzi o wyłudzenia, a dokładniej posługiwanie się „lewą” fakturą.

24.09.2021
11:32
tomasz o zarzuty wyłudzenie faktura vega
REKLAMA

Tomasz O. to kolejna znana osoba, która w ostatnim czasie usłyszała zarzuty dotyczące oszustw podatkowych. Znany z popularnych seriali („Pierwsza miłość”, „M jak miłość”) i filmów Patryka Vegi („Polityka”, „Kobiety mafii”, „Botoks”) aktor i zawodnik MMA miał dopuścić się udziału w przekręcie, który wstępnie szacuje się na 14,5 mln zł.

REKLAMA

Tomasz O. z zarzutami. To gwiazdor filmów Patryka Vegi

Prokuratura Regionalna w Warszawie rozpracowuje właśnie olbrzymie finansowe oszustwo; 8 września poinformowano o śledztwie ws. zbrodni VAT-owskiej, które trwa już od grudnia 2019 roku. Zdaniem śledczych sercem całej operacji miała być agencja eventowa, która od pewnego czasu wystawiała gospodarczym podmiotom „lewe” faktury. Sprawa w głównej mierze toczy się przeciw 48-letniemu mężczyźnie, który ową agencją zarządza. Według zgromadzonych dowodów w dystrybucji pomagała warszawska księgowa).

Jedną z takich faktur – zdaniem reportera Radia ZET, Mariusza Gieraszewskiego – miał otrzymać Tomasz O.

REKLAMA

Dokument opiewał na 300 tys. zł, a dotyczył rzekomego kontraktu z federacją KSW. Aktor został przesłuchany i usłyszał już zarzut posługiwania się poświadczającą nieprawdę fakturą, za co grozi mu do ośmiu lat więzienia. Oficjalnie nie przyznaje się do winy.

Co więcej, że jego wyjaśnienia nie są zgodne z zeznaniami wspomnianej księgowej, która potwierdziła ustalenia prokuratury. Wcześniej podobne zarzuty usłyszał lider Lady Pank, Jan B., któremu również zarzucono wyłudzenie podatku VAT i posługiwanie się poświadczającymi nieprawdę fakturami (było to ok. 200 tys. zł) i którego rozliczała ta sama księgowa.

Potwierdzam, że czynności z udziałem wskazanej przez Pana osoby wykonano w dniu 8 września bieżącego roku w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie

– powiedział rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś reporterowi Radia ZET.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA