REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co obejrzeć w święta 2023? Wybieramy TOP 10 filmów świątecznych w VOD

Filmy świąteczne w bożonarodzeniowym okresie to coś, bez czego nie można się obyć. Jakie produkcje obejrzeć w tym czasie? Przetrząsnęliśmy biblioteki platform VOD i wybraliśmy TOP 10 tytułów z serwisu Netflix, HBO Max, Disney+ oraz SkyShowtime.

09.12.2023
15:12
Co obejrzeć w święta 2023? Wybieramy TOP 10 filmów świątecznych na Netflix, HBO, Disney+ i innych
REKLAMA

Sezon na świąteczne filmy rozpoczął się na dobre. I oczywiście można (a nawet trzeba) przynajmniej raz w grudniowym okresie pomęczyć kultowego "Kevina samego w domu", "Holiday", "Dziennik Bridget Jones" czy "Love Actually", choć warto też rzucić okiem na świąteczne nowości, które pojawiają się w serwisach streamingowych. Wybraliśmy TOP 10 produkcji na Boże Narodzenie, wśród których znajdują się klasyki, ale również nowsze tytuły.

REKLAMA

Spis treści:

TOP 10 filmów świątecznych w VOD: "Rodzinne zamiany" (2023) - Netflix

Fabuła filmu "Rodzinne zamiany" skupia się na rodzinie Walkerów, która co roku stara się celebrować święta w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Tradycję pragną podtrzymać Jess i Bill Walkerowie, szczególnie w momencie, gdy zauważają, że ich nastoletnie dzieci w miarę dorastania coraz mniej wagi przykładają do magii świąt w gronie rodziny. Kiedy pewnego dnia wszyscy czworo (choć właściwie sześcioro, bo razem z nimi jest również bobas Miles oraz buldog francuski Ogór) wybierają się na wycieczkę do planetarium, przypadkiem wpadają na tajemniczą kobietę, która postanawia im powróżyć. Następnego dnia okazuje się, że wszyscy zamienili się ciałami. Na domiar złego akurat tego dnia wszyscy członkowie rodziny mają do wykonania ważne zobowiązania, które mogą zaważyć na ich przyszłych karierach.

Netflix: zwiastun filmu "Rodzinne zamiany"

Hollywoodzkie święta (2022) - HBO Max

Główną bohaterką filmu "Hollywoodzkie święta" jest Jessica, młoda reżyserka z Hollywood, która popularność w branży zdobyła za sprawą bożonarodzeniowych tytułów. Kiedy na jej drodze staje przystojny kierownik produkcji Christopher, okazuje się, że może on zagrozić jej najnowszemu filmowi, zatrzymując nad nim prace. Jesicca próbuje uratować swój świąteczny tytuł, radząc sobie z niestabilnymi uczuciowo aktorami, krnąbrnym psem-elfem i uczuciem do swojego oponenta.

HBO Max: zwiastun filmu "Hollywoodzkie święta" (2022)

Grinch: Świąt nie będzie (2000) - Netflix

Oscarowy film z Jimmem Carreyem w roli Grincha to wśród świątecznych klasyków pozycja obowiązkowa. Złośliwy Grinch to samotny stwór, który pewnego dnia opuszcza swoją jaskinię i wyrusza do pobliskiego Ktosiowa w poszukiwaniu pożywienia. Kiedy okazuje się, że miasteczko ogarnął świąteczny klimat, a jego mieszkańcy stwierdzili, że w tym roku Boże Narodzenie będzie jeszcze huczniej obchodzone, Grinch postanawia ukraść święta. Tymczasem mała Cindy Lou, szukając Świętego Mikołaja, postanawia na własną rękę rozprawić się z Grinchem i zrobić wszystko by zielony stwór pokochał bożonarodzeniową atmosferę.

Zwiastun filmu "Grinch: świąt nie będzie" (2000)

Śnięty Mikołaj (1994) - Disney+

Wśród świątecznych klasyków w VOD można znaleźć także produkcję "Śnięty Mikołaj". Jej bohaterem jest rozwiedziony biznesmen Scott Calvin, który w tym roku spędza Wigilię wraz z synem Charliem. Kiedy w środku nocy rozlega się głośny łoskot, Calvin wybiega przed dom, a przerażony krzykiem Scotta mężczyzna w czerwonym kostiumie spada z dachu. Okazuje się, że na ziemi leży poturbowany Święty Mikołaj. Scott, który przyczynił się do jego wypadku, jest zmuszony go zastąpić, by nie zawieść dzieci na całym świecie.

Zwiastun filmu "Śnięty Mikołaj" (1994)

Klaus (2019) - Netflix

Nominowany do Oscara film animowany "Klaus" przedstawia historię Jespera. Chłopak zostaje przeniesiony na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, gdyż okazał się być najgorszym studentem w całej historii akademii listonoszy. W lodowatym miejscu jest bardzo nieprzyjemnie - mieszkańcy nie piszą listów, ba, nawet ze sobą nie rozmawiają. Gdy Jesper jest już o krok od zrezygnowania, znajduje wsparcie u nauczycielki Alvy. Poznaje również tajemniczego stolarza Klausa, który mieszka samotnie w chatce, gdzie struga zabawki. Ich przyjaźń przywróci magię i radość mieszkańcom wyspy, którzy dzięki temu odżyją na nowo.

Netflix: zwiastun filmu "Klaus" (2019)

Dzika noc (2022) - SkyShowtime

Święty Mikołaj też człowiek, dlatego i on może pozwolić sobie na kufel piwa. Nie rozstaje się ze swoją listą grzecznych osób, którym swoimi latającymi saniami z pewnością dostarczy najpiękniejsze prezenty, przedostając się tradycyjnie przez komin. A co zrobi z grupą tych gagatków, którzy zdecydowanie grzeczni nie byli? Tutaj rózga nie wystarczy. Na specjalne przypadki ma wyjątkowo wyszukane metody - nie zawaha się użyć ani młota, ani bomby, ani ostrych narzędzi. Tak też się dzieje, gdy pewien bogaty dom zostaje napadnięty przez najemców, strzelającymi na oślep z karabinów maszynowych. Ich celem jest zdobycie 300 milionów dolarów, które rodzina Lightstone'ów ukryła w swoim skarbcu. Pech chciał, że akurat dzień przed świętami Bożego Narodzenia na ich drodze stanie prawdziwy Święty Mikołaj, który doskonale wie, kto znajduje się na liście tych bardzo niegrzecznych osób.

Zwiastun filmu "Dzika noc" (2022)

Dziadek do orzechów i cztery królestwa (2018) - Disney+

Disneyowska adaptacja XIX-wiecznego opowiadania to pełna magii historia w gwiazdorskiej obsadzie. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia Clara oraz jej rodzeństwo otrzymują prezenty, które pozostawiła im niedawno zmarła matka, dziewczyna ze zdumienie odkrywa, że jej podarunku, pięknej, zdobionej szkatułki, nie dołączono żadnego klucza. Prosi więc o pomoc ojca chrzestnego, trafiając niespodziewanie do magicznej krainy, gdzie próbuje zapobiec wojnie między królestwami z pomocą dziarskiego kapitana Filipa.

Disney+: zwiastun filmu "Dziadek do orzechów i cztery królestwa" (2018)

Oto święta (2022) - SkyShowtime

Adam to pracownik agencji reklamowej, któremu przyświeca idei, że ludzi więcej łączy, niż dzieli. Wpada więc na szalony projekt, który polega na zaproszeniu na świąteczną kolację grona całkiem obcych sobie osób, które łączy tylko jedna rzecz: podróże pociągiem, którym codziennie dojeżdżają do Londynu. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że Brytyjczycy, w myśl niepisanej zasady, starają się nie rozmawiać z innymi podróżującymi. Adam postanawia złamać regułę i wykorzystuje chwilowy postój techniczny, by ogłosić swój pomysł.

SkyShowtime: zwiastun filmu "Oto święta" (2022)

Niezapomniane święta (2022) - Netflix

"Niezapomniane święta" to jednen z nowszych świątecznych filmów Netfliksa z Lindsay Lohan w roli głównej. Gwiazda wielu kultowych komedii romantycznych wciela się tu w rozpuszczoną dziedziczkę, córkę szefa branży hotelarskiej. Kiedy kobieta traci pamięć po wypadku narciarskim, trafia pod skrzydła właściciela górskiego pensjonatu i jego córki.

Netflix: zwiastun filmu "Niezapomniane święta" (2022)

Świąteczny prezent pod choinkę (2022) - HBO Max

"Świąteczny prezent pod choinkę" to kontynuacja wigilijnego klasyka "Prezent pod choinkę" z 1983 roku. Peter Billingsley, który w oryginale wcielił się w małego Ralphiego Parkera, tym razem odgrywa jego starszą wersję. Dorosły Ralphie będzie musiał poradzić sobie ze świętami Bożego Narodzenia i wszystkim, co z nimi związane, już w roli ojca.

HBO Max: zwiastun filmu "Świąteczny prezent pod choinkę" (2022)
REKLAMA

Więcej na temat filmów świątecznych przeczytasz na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA