REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

TOP: Najlepsze gwiazdy muzyki, które spotkasz latem 2015 roku na koncertach w Polsce

Letnie koncerty już na dobre się rozpoczęły. Od początku czerwca do końca sierpnia cała Polska zabrzmi różnymi dźwiękami od południa aż po północ. W ostatni weekend odbył się Orange Warsaw Festival, ale to dopiero początek. Jakie gwiazdy gościć będziemy tego roku latem na koncertach w Polsce? Przed wami najlepsi artyści.

16.06.2015
17:15
Najlepsze gwiazdy muzyki, które spotkasz latem 2015 roku na koncertach w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Jessie Ware

Już dziś, czyli 16 czerwca rozpoczyna się Live Festiwal Oświęcim. Wydarzenie potrwa do 20 czerwca, czyli do soboty. Jessie Ware, angielska piosenkarka oraz autorka tekstów urodzona w 1984 roku, będzie jedną z festiwalowych gwiazd i wystąpi na scenie 19 czerwca, w piątek. Artystka w ubiegłym roku wydała drugi album, "Tough Love". Swoją debiutancka płytą, "Devotion", która pojawiła się w 2012 roku, Jessie Ware zachwyciła wielu odbiorców. Ci dali ponieść się mieszance R&B, soulu i trip hopu.

Manu Chao

Manu Chao, czyli José-Manuel Thomas Arthur Chao to urodzony we Francji w 1961 roku artysta o hiszpańskich korzeniach. Jego muzyka to połączenie folku, sięgającego do muzyki latynoskiej i reggae. W swoim dorobku ma 6 albumów, ostatni wydany 6 lat temu, bo w 2009 roku. W tym roku Manu Chao wraz ze swym projektem Manu Chao La Ventura zagra w Polsce tylko raz, na tym samym festiwalu, co Jessie Ware. Artysta wystąpi 18 czerwca, w czwartek.

Mela Koteluk

W 2013 roku zdobyła dwa Fryderyki w kategoriach Debiut roku i Artysta roku w związku z jej pierwszym albumem, "Spadochron", który osiągnął w Polsce status platynowej płyty. Choć w tym roku Fryderyka zdobyć jej się nie udało, jej nowa płyta również pokryła się platyną. "Migracje" to jeden z najlepszych albumów roku 2014 (recenzję możecie przeczytać tutaj), który jest dowodem na to, że to nie Melę Koteluk trzeba porównywać do innych gwiazd sceny alternatywnej, ale od teraz ona jest wyznacznikiem trendów. W tym roku artystkę można będzie posłuchać  m. in. w ramach Męskiego Grania.

Lenny Kravitz

Amerykański artysta, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Jego ostatni album, "Strut", dziesiąty w karierze, ukazał się w ubiegłym roku. Jego recenzję możecie przeczytać tutaj. Lenny Kravitz wystąpi w tym roku w Polsce 8 sierpnia w Gdańsku.

The Prodigy

Choć ich ostatni album nie był wielkim objawieniem, znalazło się na nim parę kawałków zapadających w pamięć. Więcej o płycie "The Day Is My Enemy", która miała premierę 30 marca 2015 roku, możecie przeczytać tutaj. The Prodigy, brytyjski zespół, grający muzykę elektroniczną, wystąpi w tym roku na Open'er Festival, który odbędzie się w dniach 1 - 4 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Kasabian

Podobnie jak The Prodigy, Kasabian też spotkamy na Open'er Festivalu. Kasabian to zespół pochodzący z Wielkiej Brytanii, który został założony blisko 20 lat temu. Ich muzyka to połączenie rocka i elektroniki. W swojej karierze wydali pięć płyt, ostatnią w ubiegłym roku pod tytułem "48:13".

Juno Reactor

Juno Reactor będą główną atrakcją festiwalu Castle Party 2015, który odbędzie się na Zamku Bolków, w dniach 16 - 19 lipca tego roku. Zespół Juno Reator w tym roku obchodzi 25-lecie swojego istnienia. W ciągu kilkudziesięciu lat wydał osiem albumów studyjnych, ostatni dwa lata temu, w 2013 roku. Muzyka Juno Reactor to elektornika z elementami psychodelic trance i goa trance.

The Kooks

The Kooks to angielski zespół indie rockowy, który do tej pory wydał cztery płyty. The Kooks grają od 10 lat i już koncertowali w Polsce. Swój ostatni album opublikowali w ubiegłym roku. Jego recenzję możecie przeczytać tutaj. W tym roku grupa muzyczna wystąpi na Jarocin Festiwal, który odbędzie się od 17 do 19 lipca.

Róisín Murphy

Róisín Murphy to irlandzka wokalistka, współzałożycielka zespołu Moloko. W 2005 roku ukazała się jej pierwsze debiutancka płyta. Do tej pory wydała trzy albumy, ostatni, "Hairless Toys" ukazał się w tym roku. Artystkę będzie można spotkać w tym roku w Polsce na Audioriver w Płocku, który odbędzie się w dniach 24-26 lipca.

Gentlemen

Gentlemen to niemiecki artysta zajmujący się muzyką reggae i dancehall. Tilmann Otto, bo tak naprawdę nazywa się Gentlemen, tworzy od 1998 roku. W swojej karierze nagrał siedem albumów. Jego ostatnia płyta ukazała się w roku 2013 pod tytułem " New Day Dawn". Gentlemen wystąpi w tym roku w Polsce na Ostróda Reggae Festival, który odbędzie się w dniach 6 - 9 sierpnia 2015 roku.

Olivia Anna Livki

Olivia Anna Livki to niemiecka artystka polskiego pochodzenia. Jej pierwsza płyta,"The Name of This Girl Is", ukazała się 3 lata temu, bo w 2012 roku. W tym roku wydała drugi album pod tytułem "Strangelivv", który zadebiutował w pierwszej połowie maja. Więcej o krążku przeczytać możecie tutaj. Livki wystąpi na Off Festivalu w Katowicach, który odbędzie się od 7 do 9 sierpnia 2015 roku.

Patti Smith

Patti Smith to amerykańska wokalistka, autorka tekstów i poetka. Od 1971 tworzy muzykę rockową. Wydała jedenaście albumów, ostatni w 2012 roku. Smith będzie główną gwiazdą Off Festiwalu w Katowicach. Artystka do tej pory w Polsce występowała trzykrotnie.

Natalia Przybysz

Zasłużenie zdobyła w tym roku Fryderyki w dwóch kategoriach, m. in. za najlepszy album rockowy. Jej najnowsza płyta "Prąd" to świetne brzmienie i teksty oraz doskonała inspiracja rockiem lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Natalia Przybysz wystąpi w tym roku również w ramach Męskiego Grania, czyli na tym samym festiwalu co wspomniana już Mela Koteluk.

Ten Typ Mes

Jeden z najbardziej charakterystycznych raperów, do którego bezapelacyjnie należał rok 2014. Najnowsza płyta Tego Typa Mesa "Trzeba było zostać dresiarzem" to świetne teksty, sample i bity. To powiew świeżości w polskim hip-hopie i zdecydowanie najlepsza płyta tego gatunku w roku ubiegłym, której niestety nie udało zdobyć się Fryderyka. Tego Typa Mesa spotkać możecie na Off Festiwal w Katowicach, który odbędzie się w dniach 7 - 9 sierpnia. Recenzję płyty Mesa możecie przeczytać tutaj.

AC/DC

Legenda hardrocka. AC/DC to zespół australijski założony w roku 1973, który na swoim koncie ma siedemnaście albumów studyjnych. Ostatnia płytę wydali w 2014 roku pod tytułem "Rock or Bust". W tym roku w Polsce AC/DC wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie 25 lipca.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA