REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Premiera filmu Netfliksa z Willem Smithem zbliża się wielkimi krokami. Jest już finalny zwiastun Bright

Osadzenie fabuły filmu w alternatywnej rzeczywistości, w której ludzie żyją z orkami, wróżkami czy elfami wydawać by się mogło pomysłem dosyć ryzykownym. Jednak i tym razem Netflix pokazuje, że nie boi się wyzwań, tworząc film na miarę blockbusterowych hitów kinowych. 

13.12.2017
10:31
Bright drugi zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Bright to najnowsze dzieło serwisu Netlflix, za którego realizację odpowiedzialny jest David Ayer, znany widowni z Legionu Samobójców. To pierwsza filmowa produkcja platformy, która mogła poszczycić się tak dużym budżetem, nie odstającym od finansowych możliwości produkcji wyświetlanych w kinach. Różnica polega jednak na tym, że użytkownicy Netfliksa będą mogli zobaczyć Bright w dniu premiery, nie ruszając się z domu. Takie podejście oburza część środowiska filmowego.

Bright class="wp-image-90251"

Film w reżyserii Ayera zabiera nas do współczesnego i nieco magicznego Los Angeles, w którym ludzie i stwory żyją w jednym społeczeństwie.

Na jaw wychodzi jednak, że to człowiek jest rasą przodującą, która nie zawsze traktuje wszystkich po równo. Zatem orkowie czy elfy widnieją w społeczeństwie jako mniejszości, które często muszą borykać się z problemem dyskryminacji. Magiczne postaci starają się zatem dostosować do okoliczności, każdego dnia walcząc o szacunek i normalne traktowanie.

Zupełnie innym podejściem do świata wyróżnia się główny bohater grany przez Smitha – Jard. To policjant, któremu zostaje przydzielony nowy partner – Jakoby. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że bohater od tej pory będzie pracował z Orkiem. Podczas jednego z patroli policjanci natrafiają na artefakt o niesamowitych mocach. Tym samym panowie będą musieli borykać się z nieziemską istotą i ochronić świat zniszczeniem.

Nowe okoliczności zbliżają do siebie partnerów, Jard nie patrzy na rasę swojego kompana, lecz na to, jakim jest policjantem i czy może mu zaufać w trudnych chwilach.

Mimo, że Jard nie przepada za deathmetalową muzyką Orków, to bohaterowie zdają się tworzyć całkiem zgrany team.

Kolejny, finalny już trailer nadchodzącego filmu Netlfliksa przybliża nam relacje partnerów, w której nie brakuje elementów humorystycznych i dawki dystansu. Teaser dopełnia wcześniej wypuszczone do sieci fragmenty filmu, ukazując kilka nowych szczegółów, które będzie można zobaczyć w filmie. Dowiadujemy się o niezłomności Jakoby’ego, któremu nie straszny jest otwarty ogień i walka z mroczną siłą. Ork poświęcił całe swoje życie, by nie dać się stereotypom i służyć w policji. Determinacja i poświęcenie sprawiły, że nic nie może go powstrzymać.

Mimo sporego potencjału i istotnego wątku dotyczącego różnic społecznych i niesprawiedliwych podziałów, film Ayera odchodzi od socjologicznych aspektów funkcjonowania społeczeństwa, swoją uwagę skupiając przede wszystkim na rozbudowanej akcji i zwalczaniu złych mocy.

Najnowszy zwiastun przepełniony jest dawką emocji i dynamicznej akcji. Skupia się także na zarysowaniu postaci artefaktu, jego nieograniczonych możliwościach i sile. Jednocześnie wciąż pozostawiając nutę tajemnicy, co do jej zamiarów i realizacji złowieszczych planów.

Po raz kolejny teaser filmu utwierdza w przekonaniu, że Bright w niczym nie odstaje od kinowych produkcji. Podobnie jak w przypadku hitów dużego ekranu, produkcja Netlifksa stawia na efektowność, dynamikę i akcję. Trailer pokazuje też, że w filmie będziemy mieli do czynienia ze świetnym aktorstwem i trzymającą w napięciu historią.

REKLAMA

W produkcji, obok Willa Smitha, zobaczymy także Joela Edgertona, Naomi Rapace i Lucy Fry.

Światowa premiera Bright zaplanowana jest na 22 grudnia 2017 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA