REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się /
  4. Media

Baron i Stoparczyk wracają do Trójki. Przeprosin dla Marka Niedźwieckiego nadal brak

Do radiowej Trójki wracają Agnieszka Obszańska, Katarzyna Stoparczyk, Ernest Zozuń i Piotr Baron. Nadal nie wiadomo, co z Markiem Niedźwieckim, który do dziś nie doczekał się przeprosin ze strony prezes Polskiego Radia Agnieszki Kamieńskiej. „Podejmuję w tej sprawie negocjacje w ramach skromnych możliwości” – zapewnia nowy szef rozgłośni przy Myśliwieckiej, Kuba Strzyczkowski.

03.06.2020
12:14
trojka powrot stoparczyk baron zozun marek niedzwiecki kuba strzyczkowski
REKLAMA
REKLAMA

Kolejni dziennikarze, którzy na znak protestu przeciw cenzurze piosenki Kazika odeszli z radiowej Trójki, wracają na Myśliwiecką. W poniedziałek na antenie mogliśmy usłyszeć m.in. Patrycjusza Wyżgę, a za tydzień na fale wróci Beata Michniewicz. Do repertuaru rozgłośni ma również wrócić audycja „3 strona świata” prowadzona przez Ernesta Zozunia. Program został zdjęty po ośmiu latach obecności na antenie w maju 2018 roku. O swojej decyzji Zozuń poinformował w mediach społecznościowych:

Do Trójki wróciła również Katarzyna Stoparczyk:

Jak deklaruje Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor rozgłośni, do zespołu ponownie ma również zawitać Agnieszka Obszańska. Sama dziennikarka nie potwierdziła jednak jeszcze decyzji i powrocie. Na jej Facebooku cały czas wisi post z 18 maja, kiedy to dziennikarka poinformowała o odejściu z Trójki.

Co z Markiem Niedźwieckim? Strzyczkowski „negocjuje przeprosiny”.

Słuchacze i sympatycy Trójki szczególnie niecierpliwie czekają na powrót Marka Niedźwieckiego. To audycja z jego udziałem (piątkowa Lista Przebojów z 15 maja) stała się zarzewiem konfliktu — władze Polskiego Radia posądziły dziennikarza o manipulowanie głosami oddawanymi przez słuchaczy na konkretne utwory. W ten sposób na szczyt listy miał się dostać kontrowersyjny utwór Kazika Twój ból jest lepszy niż mój.

Kiedy po piątkowej audycji władze Trójki unieważniły głosowanie, posypały się oświadczenia dziennikarzy deklarujących zerwanie współpracy z Polskim Radiem. Od momentu, w którym nowym dyrektorem Trójki został Kuba Strzyczkowski, wieloletni dziennikarz rozgłośni, część redaktorów i prezenterów zdecydowała się przyjąć zaproszenie do wznowienia współpracy. Na Myśliwiecką, oprócz Stoparczyk i Zozunia, wrócili również m.in. Piotr Metz, Bartosz Gil, Marcin Łukawski, Tomasz Rożek i Piotr Stelmach.

Jak dotąd ze strony władz Polskiego Radia nie padły żadne przeprosiny w kierunku Marka Niedźwieckiego. W rozmowie z Wirtualną Polską, Kuba Strzyczkowski zapewnił, że negocjuje z prezes PR Agnieszką Kamińską „w ramach swoich skromnych możliwości” przeprosiny dla dziennikarza:

Wydaje mi się, że załagodzenie tej sytuacji i dojście do kompromisu byłoby najlepszym rozwiązaniem. Dobra osobiste Marka Niedźwieckiego zostały naruszone. Robię wszystko, żeby doprowadzić do ugody. Jestem umiarkowanym optymistą

REKLAMA

*Zdjęcie główne: YouTube/Xiegarnia.pl

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA