REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Burza i po burzy. Stelmach, Łukawski, Gil i Metz wracają na antenę, a to podobno nie koniec

Coraz więcej wskazuje na to, że okres burzliwych zawirowań wokół Programu 3 Polskiego Radia powoli dobiega końca. Odkąd nowym dyrektorem rozgłośni został Kuba Strzyczkowski, trwają intensywne rozmowy na temat powrotu najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy. Już dziś audycje poprowadzą m.in. Bartosz Gil i Piotr Metz.

28.05.2020
10:14
trójka polskie radio
REKLAMA
REKLAMA

Słuchacze radiowej Trójki od wielu miesięcy narzekali na postępujące ograniczanie wolności zespołu i niszczenie tożsamości stacji przez nową dyrekcję. Punktem kulminacyjnym kryzysu stała się afera wokół piosenki Kazika Staszewskiego pt. Twój ból jest lepszy niż mój. Krytyczny wobec władzy utwór zajął 1. miejsce na ostatniej Liście Przebojów, która z tego powodu została zdjęta z oficjalnej strony radia. Podjęto też później próbę jej ocenzurowania.

Po publicznym ujawnieniu nacisków wywieranych na zespół przez ówczesnego dyrektora anteny decyzję o opuszczeniu Trójki podjęło kilkunastu pracowników (pełną listą nazwisk znajdziecie TUTAJ). Wszystko wskazuje jednak na to, że przynajmniej część tych smutnych dla słuchaczy decyzji zostanie odwrócona. Nowym dyrektorem Programu 3 został bowiem Kuba Strzyczkowski i od razu rozpoczął negocjacje w sprawie powrotu przynajmniej części radiowców.

Zakończyły się one sukcesem w kilku przypadkach, a według Strzyczkowskiego kolejni dziennikarze dołączą wkrótce.

Jak podaje portal Wirtualne Media, już w czwartek 28 maja Trójka rozbrzmi kilkoma znajomymi, a ostatnio niesłyszanymi głosami. Od 6:00 do 10:00 trwać będzie audycja „Zapraszamy do Trójki” prowadzona przez wracającego Marcina Łukawskiego. Następnie swój autorski program poprowadzi Piotr Stelmach, po czym czas antenowy zostanie przekazany w ręce Łukasza Szweda prowadzącego „Powtórkę z rozrywki”. To nie koniec głośnych powrotów, bo jeszcze dzisiaj usłyszymy także Piotra Metza (to właśnie on ujawnił SMS-a z naciskami Tomasza Kowalczewskiego w sprawie piosenki Kazika) oraz Mariusza Owczarka.

REKLAMA

Ostatni z wymienionych dziennikarzy został zarazem nowym dyrektorem muzycznym Programu 3 Polskiego Radia. Strzyczkowski zapowiada w rozmowie z portalem, że kolejne osoby, które zadeklarowały swoje odejście wkrótce wrócą. Wiele z nich przebywa jednak obecnie na zwolnieniach lekarskich, dlatego ponownie skompletowanie zespołu może trochę potrwać. W rozmowie padła nawet deklaracja dyrektora, że prowadzi ciepłe rozmowy z Markiem Niedźwieckim na temat prowadzenia przez niego ponownie Listy Przebojów (wzmocnionej nowym programem komputerowym odpornym na boty i ataki hakerskie). Serwis Press podaje przy tym, że nie wszyscy radiowcy chcą współpracować z wicedyrektorem Mirosławem Rogalskim i są w stanie zaakceptować dalsze rządy prezeski Polskiego Radia, Agnieszki Kamińskiej. Dlatego dalsze od dalszych losów tych dwóch postaci może zależeć dalsze przywracanie starego składu Programu 3.

Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Trójka powoli wraca do stanu sprzed ostatniego kryzysu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA