REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Kolejna śmierć, nowa zagadka i starzy podejrzani. „Trzynaście powodów” ze zwiastunem i datą premiery 3. sezonu

Netflix doczekał się wielu hitów, ale żaden serial nie wywołał tak wielkich kontrowersji, jak „Trzynaście powodów”. Produkcja powróci wkrótce z nowymi odcinkami, które będą toczyć się wokół pytania o przyczyny śmierci jednego z bohaterów. Opublikowano również zwiastun 3. sezonu.

01.08.2019
17:26
Trzynaście powodów Netfliksa ze zwiastunem i datą premiery 3. sezonu
REKLAMA
REKLAMA

„13 powodów” to opowieść o nastolatce Hannie Baker, która popełnia samobójstwo. Wcześniej zostawia jednak po sobie trzynaście taśm zawierających całą jej opowieść i wszystkie powody podjęcia tej decyzji. Produkcja oparta na bestsellerowej powieści Jaya Ashera szybko podbiła serca globalnej widowni Netfliksa. Pojawiły się jednak również głosy krytykujące „Trzynaście powodów” za gloryfikowanie samobójstwa i pokazywanie go jako realnego sposobu na rozwiązanie problemów. Netflix nie pozostał głuchy na tę krytykę i niedawno wyciął z 1. sezonu sekwencję pokazującą akt samobójstwa.

W międzyczasie na platformę trafił też 2. sezon, który w swym założeniu miał być odpowiedzią na głośny w tamtym czasie ruch #metoo. Wielu widzów czuło się jednak zawiedzionych jego jakością i miało poczucie, że temat Baker został już całkowicie wyczerpany. To samo zdali się myśleć twórcy „Trzynastu powodów”, bo bohaterka nie powróci w żadnej formie w nowych odcinkach. Będą się one toczyć wokół śmierci innej postaci.

Trzynaście powodów sezon 3 - zwiastun:

Akcja nowej odsłony będzie toczyć się osiem miesięcy po finale 2. sezonu. Clay, Tony, Jessica, Alex, Justin i Zach wspólne chronią Tylera i ukrywają przed światem wydarzenia z końcówki poprzedniej serii. Wkrótce staną jednak przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Po chaotycznym meczu znika jeden z futbolistów. Stres związany z sytuacją i naciski policji sprawią, że grupie przyjaciół zagrozi rozpad. A skrywane przez długi czas tajemnice wyjdą na jaw.

REKLAMA

Do grupy aktorów znanych z pierwszych dwóch sezonów „13 powodów” dołączyła Grace Saif, która wcieli się w dziewczynę o imieniu Ani. To właśnie jej oczami widzowie będą obserwować znaczną część 3. sezonu, który trafi na Netfliksa jeszcze w tym miesiącu. Co ciekawe, zdjęcia do kontynuacji, która pokaże ostatnie miesiące bohaterów przed skończeniem liceum, już się rozpoczęły. Będzie to ostatni sezon serialu.

„Trzynaście powodów” powróci na platformę Netflix już 23 sierpnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA