REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Netflix ratuje popularny serial, którego HBO Max nie chciało

Po pandemii utarło się, że Netflix kasuje swoje seriale. Ba! On je wręcz masakruje. I to do dzisiaj. Tym razem jednak sytuacja ma się zgoła inaczej. HBO Max porzuciło bowiem "Turystę", którego streamingowy gigant postanowił przejąć. Zapowiada jego 2. sezon.

15.12.2023
8:53
turysta hbo max netflix
REKLAMA

W "Turyście" Jamie Dorman wciela się w Mężczyznę, który pewnego dnia budzi się w szpitalu i nie pamięta, jak do niego trafił, ani nawet kim jest. Przez sześć odcinków próbuje odkryć prawdę na temat swojej tożsamości, w czym pomaga mu policjantka Helen. Cały czas trwa jednak w stanie niepewności. Teraz być może fani dostaną więcej odpowiedzi, bo przecież 2. sezon jest już gotowy i pojawi się na początku przyszłego roku. Przynajmniej w Wielkiej Brytanii.

W Polsce 1. sezon "Turysty" wciąż jest dostępny na HBO Max. Nie można jednak tego samego powiedzieć o Stanach Zjednoczonych. Serial zniknął z tamtejszej platformy Max we wrześniu tego roku. A przecież serwis był jego koproducentem. Usługa postanowiła go porzucić. Nie tylko usunęła dotychczasowe odcinki, ale też wycofała się z realizacji 2. sezonu.

Więcej o HBO Max poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Turysta - gdzie obejrzeć 2. sezon serialu?

Jak podaje TVLine "Turysta" właśnie znalazł sobie nowy dom w Stanach Zjednoczonych. W USA prawa do jego dystrybucji przejmuje bowiem Netflix. Pierwsze odcinki zadebiutują na platformie już za nieco ponad miesiąc, żeby amerykańscy widzowie mogli się z nimi zapoznać przed premierą 2. sezonu. Ten również ma się pojawić na platformie, tylko kilka tygodni później.

turysta - HBO Max - Netflix
REKLAMA

Dotychczasowe odcinki "Turysty" pojawią się na amerykańskim Netfliksie już 1 lutego. 2. sezon serialu dołączy do nich na sam koniec miesiąca - 29 lutego. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała dystrybucja serialu w Polsce. W naszym kraju pierwsza odsłona wciąż jest jeszcze dostępna na HBO Max. O premierze 2. odsłony produkcji nie ma żadnych doniesień.

Pierwsze odcinki "Turysty" spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków. Na Rotten Tomatoes serial cieszy się aktualnie 97 proc. pozytywnych recenzji. Czy 2. sezon okaże się równie dobry? Widzowie będą mogli w nim zobaczyć, jak Mężczyzna - teraz już pod swoim imieniem Elliot - wyrusza wraz z Helen do Irlandii, aby odkryć swoje korzenie. Czeka na nich wiele niespodzianek. Zapowiada się więc bardzo interesująco.

Dotychczasowe odcinki "Turysty" obejrzycie na HBO Max.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA