REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Śpij słodko TVP Info. Telewizja została wyłączona

W środę 20 grudnia po godzinie 11:00 TVP Info nagle przerwała zwyczajową ramówkę i zaczęła emitować serial historyczny "Korona królów". Wszystko przez działania nowego ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz.

20.12.2023
12:14
tvp info korona królów co się stało
REKLAMA

Wczoraj sejm przyjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wskazało, że to właśnie z tego powodu wynikała decyzja Bartłomieja Sienkiewicza o odwołaniu prezesów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Szef resortu powołał jednocześnie nowe rady nadzorcze spółek, które z kolei wybrały nowe zarządy.

Z funkcji prezesów odwołani zostali Mateusz Matyszkowicz (Telewizja Polska), Wojciech Surmacz (Polska Agencja Prasowa) i Agnieszka Kamińska (Polskie Radio). Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto zasiada w nowych radach nadzorczych i zarządach wszystkich spółek.

Więcej o TVP poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

TVP Info przestało nadawać - co się stało?

Na portalu X (dawny Twitter) Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tłumaczy, że do odwołania prezesów mediów publicznych i Polskiej Agencji Prasowej doszło jeszcze wczoraj, 19 grudnia. W opublikowanym poście podaje również, że niedawne "zabezpieczenie wydane przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej" okazało się "prawnie bezskutecznie".

REKLAMA

20 grudnia po godzinie 11:00 TVP Info przestała nadawać i zaczęła emitować sygnał TVP1. Podobnie, gdy próbujemy wejść na portal dedykowany stacji, zostajemy przekierowani na stronę główną TVP.

[AKTUALIZACJA, 20 GRUDNIA 12:31]: Emisję zwyczajowej ramówki przerwały również kanały regionalne TVP, zastępując ją sygnałem TVP2. Według informacji Onetu (przekazanych przez Kamila Dziubka na X) wynika, że dotychczasowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz uznał swoje odwołanie, podpisując odpowiednie dokumenty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA