REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Czy TVP zwolni gościa od pasków? Raczej nie, ale przynajmniej luzują z disco polo

Nowy prezes TVP chce zmienić oblicze publicznego nadawcy? Mateusz Matyszkowicz nie zamierza kontynuować "misji" Jacka Kurskiego"? Podjął już działania, aby tak to właśnie wyglądało. Zrezygnował bowiem z koncertu disco polo i zapowiedział złagodzenie przekazu TVP Info.

08.09.2022
10:49
tvp prezes disco polo koncert
REKLAMA

TVP nie będzie już tyle disco polo co dotychczas, a TVP Info złagodzi swój przekaz? W zaskakującym zwrocie akcji Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa Telewizji Polskiej. Stało się to w ekspresowym tempie i, jak dowiedzieliśmy się nieco później, na byłego już szefa publicznego nadawcy czekają nowe zadania. Jakie? To się dopiero okaże. Jednakże w samym medium pod wodzą Mateusza Matyszkowicza wieje już wiatr odnowy. Pytanie tylko, czy nie jest to wodzenie nas za nos?

TVP dzieli Polaków od początku pierwszej prezesury Jacka Kurskiego. Zwolennicy rządu (i politycy PiS) uważają Telewizję Polską za "jedyną słuszną" i mówią o "pluralizmie mediów". Z drugiej strony przeciwnicy partii u władzy (i politycy opozycji) nazywają ją "szczujnią", "ściekiem", czy "tubą propagandową". Bo przecież publiczny nadawca kojarzony jest z krytyką działań Donalda Tuska i pochwałami Zjednoczonej Prawicy. W ramach wytchnienia od przepychanek proponuje nam jednak również muzykę. Oczywiście, taką skoczną i do tańca. Disco polo wciska bowiem nawet do "Sprawy dla reportera". Teraz wygląda na to, że ma się to zmienić.

REKLAMA

Mniej disco polo w TVP

W minionym tygodniu sam Jacek Kurski zapowiedział koncert z okazji otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. W line-upie znaleźli się przede wszystkim gwiazdy disco polo. Nowy prezes TVP uznał jednak, że 17 września, czyli rocznica agresji sowieckiej na Polskę to nie jest dobry moment na tańce i harce przy takiej muzyce. Według ustaleń Presserwisu najpierw zrezygnował z Zenka Martyniuka i jemu podobnych, ale wtedy wśród zaproszonych do udziału w imprezie artystów, nie pozostał nikt wystarczająco sławny. Wydarzenie więc, w ogóle się nie odbędzie.

Zrezygnowanie z disco polo, to nie jedyna nowość w TVP. Mateusz Matyszkiewicz już wcześniej zaczął bowiem wprowadzać zmiany kadrowe. W końcu jedną z jego pierwszych decyzji było odwołanie z funkcji dyrektora TVP3 Pawła Gajewskiego, którego obowiązki przejął Jarosław Olechowski.

Łagodniejszy przekaz w TVP Info

Mateusz Matyszkowicz na samym wstępie swojej kadencji podsumował działanie TVP Info i stwierdził, że kanał nie może tak dalej funkcjonować. Ma "nieco spuścić z tonu" w relacjonowaniu wydarzeń rodzimej sceny politycznej i więcej miejsca poświęcać temu, co dzieje się zagranicą oraz w kulturze. Z wypowiedzi pracowników stacji i portalu tvp.info dla Wirtualnych Mediów wynika, że jest to tylko pudrowanie rzeczywistości i spodziewają się oni co najwyżej zmian kosmetycznych.

REKLAMA
TVP - prezes - zmiany

Trudno sobie wyobrazić, żeby w kontekście zbliżających się wyborów TVP miało nagle zacząć działać inaczej niż dotychczas. Nazwijcie mnie cynikiem, ale nawet jeśli nowym prezesem kierują szczere i dobre intencje PiS w końcu znajdzie sposób, aby działał tak, jak mu zagra. Bo przecież jak pewnego dnia Maciej Matyszkowicz postanowi zmienić paskowego, to skąd będziemy dowiadywać się, czego zazdroszczą nam Niemcy i jak Polska kwitnie w dobrobycie? Donalda Tuska mówiącego "fur Deatchland" i pokazywania seriali Netfliksa, też by nam z pewnością brakowało.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA