REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Nowe tytuły, kontynuacje hitów i programy religijne. TVP ujawniło jesienną ramówkę

Jesień nie tyle zbliża się wielkimi krokami, ile, sądząc po pogodzie, już do nas zawitała. Wieczory zaraz staną się coraz dłuższe, a nam przyjdzie siedzieć przed telewizorem pod kocem z ciepłym napojem w ręku. TVP zaprezentowało swoją ofertę na nadchodzące miesiące.

26.08.2021
17:05
remiza tvp jesienna ramowka premiery
REKLAMA

Jesienne ramówki stacji telewizyjnych mają dla nas coraz mniej tajemnic. Jak już wiemy, we wrześniu w TVN pojawi się kilka nowych tytułów, zobaczymy tam też kontynuacje znanych i lubianych programów. Podobnie rzecz ma się z TVP, która ujawniła swoje plany na nadchodzącą porę roku. Widzowie będą mogli ją spędzić w towarzystwie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej, tańczących dzieciaków, a także znanymi im od podszewki formatami.

Nadawca publiczny zaprezentował swoją jesienną ramówkę, czemu, jak podają Wirtualne Media, towarzyszyły przemowy prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Mówił on m.in. o dumie płynącej z tego, że TVP wygrała na polu telewizji linearnej.

REKLAMA

Między innymi w ostatnich ramówkach mieliśmy świetną ofertę serialową. „Kozacka miłość” wygrała z flagowymi programami informacyjnymi konkurencji. Do tego doszła świetna oferta sportowa

- chwalił się Kurski.

TVP zamierza więc kontynuować ofensywę programową i zaserwować widzom kolejną „świetną ofertę serialową”, a nawet więcej.

Jakie nowości TVP szykuje na jesień?

Jednym z najważniejszych nowych projektów TVP jest „Remiza”, serial o strażakach Ochotniczej Straży Pożarnej. Osią narracyjną są losy komendanta jednostki ze wsi Brzeziny, którego spokojne życie wdowca i ojca zakłóca powrót jego licealnej miłości. W każdym odcinku zaprezentowane zostaną historie walki z pożarami oparte na faktach. Produkcja będzie emitowana codziennie w dni powszednie o 18:20 od 6 września na TVP1.

Propozycją nadawcy na sobotnie wieczory jest natomiast cykl „Pełny obraz”. W jego ramach ma zostać zaprezentowana seria filmów dokumentalnych, w których podejmowane są aktualne kwestie. Emisje co tydzień o 21:00.

O wiele bardziej rozrywkową propozycją jest rodzima wersja zagranicznego formatu „So You Think You Can Dance. The Next Generation”. „You Can Dance - Nowa generacja” oparte jest na formule znanej z TVN-owskiego „You Cand Dance”. Z tym że w tym programie tanecznym udział biorą osoby w wieku od 8 do 13 lat. Ich umiejętności oceniać będą Agustin Egurrola, Klaudia Antos i Michał Kostrzewski, a całość poprowadzą Ida Nowakowska i Roksana Węgiel.

Jesienna ramówka TVP - kontynuacje znanych formatów

W jesiennej ramówce TVP nie mogło zabraknąć kontynuacji seriali i programów, które widzowie już doskonale znają. I tak już od 19 września co niedzielę o 21:15 widzowie jedynki będą mogli zobaczyć ósmą odsłonę „Rolnik szuka żony”, która będzie emitowana zaraz po czwartym sezonie „Wojennych dziewczyn”.

W dwójce w soboty o 20:00 od 10 wrześnie po raz 12. będzie można oglądać zmagania uczestników i trenerów programu „The Voice of Poland”. Od 9 września w czwartki o 20:45 z drugim sezonem powróci „Kabaret. Super Show Dwójki”.

Opole i religijne programy specjalne

TVP może pochwalić się wysoką oglądalnością głównie dzięki wydarzeniom transmitowanymi na wyłączność. Tak jest w przypadku meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej (chociażby ostatnie Mistrzostwa Europy). Ma też szereg programów rozrywkowych. Już 3 września rozpocznie się 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, na którym wystąpią najważniejsze gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Impreza potrwa do 6 września.

REKLAMA

Prócz tego w czasie pandemii TVP odgadło potrzeby części społeczeństwa i zwiększyło liczbę transmisji wydarzeń o charakterze religijnym. Dzięki temu Kurski mógł pochwalić się na Twitterze wysoką oglądalnością Koronki do Miłosierdzia Bożego na TVP3. Nadawca idzie więc za ciosem. 11 i 12 września jedynka pokaże szereg programów katolickich z okazji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

*Zdj. główne: Remiza/TVP

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA