REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Życie nie jest już nowelą. TVP zmienia kultową piosenkę z czołówki „Klanu” na nową. Kto ją wykona?

„Klan” to najdłużej nadawany serial w historii polskiej telewizji, a przez cały ten czas towarzyszyła mu piosenka Życie jest nowelą Ryszarda Rynkowskiego. TVP zdecydowało o unowocześnieniu serialu i co za tym idzie zmianie utworu z czołówki.

01.08.2021
10:35
klan tvp serial czołówka izabela trojanowska
REKLAMA

Telewizja Polska nadaje telenowelę „Klan” nieprzerwanie od 1997 roku (dwa lata temu pojawiło się zagrożenie usunięcia produkcji, ale Jacek Kurski doszedł do porozumienia z twórcami). W ciągu ponad dwóch dekad od premiery zmieniali się aktorzy, reżyserzy, scenarzyści i czołówki, ale jedna rzecz pozostawała niezmienna. Piosenka Życie jest nowelą najpierw stała się hitem, potem fenomenem, a teraz jest w równym stopniu memem i obiektem zagorzałego kultu. W TVP uznano jednak, że nadszedł czas na zmiany.

Jak dowiedział się Fakt od Anny Wiejowskiej z biura prasowego serialu, publiczny nadawca planuje zastąpienie oryginalnego utworu w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego zupełnie nową wersją. Co ważne, będzie jej towarzyszyła również świeża czołówka. Wszystko dlatego, że TVP pragnie unowocześnić swój najstarszy serial, a taki zabieg będzie ku temu najlepszą reklamą. Według informatora znającego kulisy sprawy wpływ na powyższą decyzję miała też niechęć do tego, by dłużej płacić tantiemy za wykonanie osobie z poza obsady telenoweli.

REKLAMA

Życie jest nowelą w nowej wersji wykonają Izabela Trojanowska i Kaja Paschalska.

REKLAMA

Obie wokalistki od wielu lat stanowią istotną część obsady „Klanu”, więc ich wybór nie jest niczym zaskakującym. Można się natomiast zastanawiać, czy w tym kontekście faktycznie da się powiedzieć o jakimś realnym unowocześnieniu intra serialu. Otwarte pozostaje też wciąż pytanie jak na całą sprawę zareagują fani . Długowieczny serial wciąż cieszy się dużą popularnością i pod koniec ubiegłego roku dobił znów do średniej miliona widzów na odcinek. Pod postem Izabeli Trojanowskiej zapowiadającym nową czołówkę i piosenkę da się zauważyć entuzjazm komentujących, ale mowa tutaj o wielbicielach tej piosenkarki. Nie wiadomo, czy reszta oglądających przyjmie ze zrozumieniem rezygnację z wersji Ryszarda Rynkowskiego, która towarzyszyła im od prawie 24 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA