REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

TVP: Powiedz mi życie coś miłego. Życie: „Klan” śledzi prawie milion widzów

Odkąd „Klan” wrócił po wakacyjnej przerwie, serial przyciąga przed telewizory rzesze widzów. W zaledwie trzy tygodnie od powrotu na antenę, kultowy tytuł Telewizji Polskiej dorobił się niespełna milionowej oglądalności.

25.09.2020
17:23
klan tvp milion ogladalnosc serial lider
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy odcinek „Klanu” po wakacyjnej przerwie zadebiutował na antenie telewizyjnej Jedynki 31 sierpnia. Od tamtej pory, jak informuje portal Wirtualne Media, do 21 września średnia oglądalność telenoweli wyniosła 944 tys. osób. Najwięcej widzów, bo aż ponad milion, śledziło odcinek pokazany 17 września.

Wygląda na to, że choć lata mijają (a światło w naszych oczach zmienia się jak w „Porach roku” Vivaldiego), zainteresowanie losami bohaterów „Klanu” wśród naszych rodaków nie słabnie.

„Klan” bije na głowę „Pierwszą miłość” i „Ukrytą prawdę”

Choć w czasach największej świetności serialu „Klan” śledziło ok. 10 mln Polaków, również i dziś twórcy telenoweli mają powody do zadowolenia. Świetne wyniki zapewniły „Klanowi” drugie miejsce na podium wśród najchętniej oglądanych przez widzów o godz. 18 programów. Lepszy wynik odnotowała tylko „Panorama”. Tuż za „Klanem” kolejno uplasowały się takie tytuły jak „Pierwsza miłość” Polsatu i „Ukryta prawda” TVN.

Klan mem

Historia rodziny Lubiczów — od początku na TVP Seriale

„Klan” to pierwsza polska telenowela, której fabuła została wybrana w konkursie dla telewidzów ogłoszonym przez Telewizję Polską w 1997 roku. Spośród czterech różnych pomysłów, to właśnie na klan Lubiczów oddano najwięcej głosów. Pierwszy klaps miał miejsce 15 sierpnia 1997 roku. Pomysłodawcą serialu był Wojciech Niżyński.

Niedawno stacja TVP Seriale rozpoczęła emisję pierwszego sezonu „Klanu”. Dzięki temu możemy sobie przypomnieć początek sagi o rodzinie Lubiczów i zobaczyć kreacje aktorów, którzy w ciągu ponad 20 lat emisji serialu zdążyli umrzeć (jak np. Agnieszka Kotulanka czy Zygmunt Kęstowicz) lub po prostu odejść z obsady (Piotr Cyrwus). To również doskonała okazja, by zobaczyć jak zmieniali się bohaterowie serii i przypomnieć sobie klimat przyjęć na Sadybie albo oldschoolowy wystrój apteki Elżbiety Chojnickiej (Barbara Bursztynowicz).

Archiwalne odcinki (po dwa z rzędu) emitowane są na TVP Seriale od poniedziałku do piątku ok. godz. 9:00.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA