REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Jaki kraj, takie oryginalne produkcje: „Zdrowaśka” codziennie na TVP. Stacja ukryła fakt porozumienia z Kościołem

Telewizja Polska od pewnego czasu znów znajduje się pod kierownictwem Jacka Kurskiego. Nowy-stary prezes TVP podpisał właśnie umowę z Episkopatem Polski na przygotowanie oraz nadawanie audycji i przekazów religijnych. Informacja na ten temat z jakiegoś powodu szybko zniknęła jednak ze strony publicznego nadawcy.

24.09.2020
11:59
tvp kościół
REKLAMA
REKLAMA

Jacek Kurski powrócił do roli prezesa TVP S.A. na początku sierpnia bieżącego roku i z miejsca zabrał się do pracy nad nowymi programami i audycjami, które weszły w skład jesiennej ramówki publicznej telewizji. Wzorem poprzedniej prezesury dosyć szybko zaczął też wychwalać osiągnięcia flagowych produkcji TVP i pokazywać skalę ich wyników na swoim Twitterze. Rozmaite kontrowersje związane z premierą nowego odcinka „Rolnik szuka żony” oraz odwołaniem startu „M jak miłość” tylko podbijały zainteresowanie ramówką, więc z pewnością nie spędzały snu z powiek prezesa.

Najnowsza umowa podpisana przez Jacka Kurskiego najwyraźniej okazała się nieco mniejszym powodem do chwalenia się. TVP podpisało bowiem nowelizację umowy z Episkopatem Polski zakładającą dalsze funkcjonowanie i rozwój Redakcji Programów Katolickich. Oryginalny dokument pochodził z 2008 roku, ale Telewizja Polska najwyraźniej pragnęła jeszcze większej obecność tego typu produkcji na swoich antenach.

Nowa umowa zakłada codzienną transmisję porannej mszy świętej na TVP1 oraz koronki do miłosierdzia na TVP3.

Transmisje z obu wydarzeń przypadną odpowiednio na 7:00 i 15:00. Oprócz tego widzowie mogą się spodziewać rozszerzenia oferty programowej Redakcji o dodatkowe audycje na kanale TVP Info oraz w ogólnopolskim paśmie TVP3. Oczywiście warto w tym miejscu zaznaczyć, że audycje i przekazy religijne w kontekście dokumentu podpisanego przez publicznego nadawcę oznaczają tylko treści pochodzące od Kościoła katolickiego. Telewizja Polska zadba więc o zbawienie wszystkich swoich widzów bez względu na to, czy wyznają wiarę katolicką czy nie.

REKLAMA

Co ciekawe, informacja na temat umowy sygnowanej nazwiskami Jacka Kurskiego, członka zarządu TVP Mateusza Matyszkowicza, biskupa Artura Mizińskiego oraz arcybiskupa Wacława Depo została usunięta ze strony internetowej Centrum Informacji TVP. Oryginalny link obecnie prowadzi donikąd, ale pozostał po nim ślad w przepastnych archiwach Google'a. Dziwna próba ukrycia porozumienia została więc szybko zauważona przez redakcję Rozrywka.Blog i Spider's Web. Trudno stwierdzić, czym taka decyzja mogła być motywowana, być może to po prostu błąd systemu lub pracownika. Natomiast pytanie, czy widzowie Telewizji Polskiej będą zadowoleni ze zmian pozostaje otwarte.

TVP podało już pełen skład swojej jesiennej ramówki. Informacje na temat nowych programów znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA