REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Ukraińcy" to nowy serial TVP. Premiera już w tym tygodniu

"Ukraińcy" to nowy serial TVP Dokument, opowiadający o mieszkańcach Ukrainy, którzy zdecydowali się wyemigrować do Polski. Produkcja ma pokazać wybranych bohaterów w codziennych sytuacjach. Twórcy przyglądają się ich zmaganiom, aspiracjom i marzeniom. Każdy odcinek będzie przedstawiał inną zamkniętą historię, a premiera pierwszego z nich już za chwilę na antenie stacji.

04.04.2022
20:21
ukraińcy serial tvp dokument premiera
REKLAMA

Już niedługo, dosłownie za kilka dni na TVP Dokument zostanie wyemitowany pierwszy odcinek "Ukraińców". Jest to serial dokumentalny poświęcony osobom z Ukrainy, które zdecydowały się wyemigrować do Polski. Jedni bohaterowie opuścili ojczyznę, uciekając przed wojną, politycznym chaosem i kryzysem ekonomicznym, a inni mieszkają u nas już od lat.

Każdy odcinek opowiada inną zamkniętą historię. Twórcy serialu przyglądają się swoim bohaterom w codziennych sytuacjach, odkrywając ich aspiracje, obawy i marzenia. Towarzyszą im z kamerą w chwilach trudnych, jak i momentach pełnych szczęścia i radości, kiedy udawało im się pokonać przeciwności losu.

REKLAMA

Ukraińcy - nowy serial TVP Dokument

Bohaterami "Ukraińców" są osoby z różnych środowisk i regionów Ukrainy. Wszyscy oni szukają w Polsce lepszego życia, uciekając od problemów dławiących ich ojczyznę. Twórcy przyglądają się codziennym zmaganiom kolejnych osób, odwiedzają ich rodziny, czy obserwują spotkania z przyjaciółmi.

Zdjęcia do serialu trwały na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy, aby twórcy mogli jak najpełniej pokazać życie tytułowych Ukraińców. Dzięki temu dowiemy się, jak odbierają oni nasz kraj. Na stronie TVP czytamy bowiem, że produkcja ma być dla Polaków okazją do przyjrzenia się samym sobie w oczach naszych sąsiadów.

REKLAMA

Ukraińcy - kiedy premiera nowego serialu TVP Dokument?

"Ukraińcy" już niedługo zadebiutują w telewizji. Pierwszy odcinek na antenie TVP Dokument będziemy mogli obejrzeć za kilka dni - 7 kwietnia 2022 roku o 20:10. Kolejne epizody stacja zamierza emitować co tydzień w czwartki o tej samej porze.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA