REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Jeśli ta platforma opuści Polskę, zrobi to z hukiem. Szykujcie się na dwa seriale oryginalne

Populacja platform streamingowych w Polsce może się niedługo zmniejszyć. Serio! Viaplay zastanawia się bowiem nad opuszczeniem naszego kraju i skupienia się na innych rynkach. To najczarniejszy z możliwych scenariuszy, ale nawet jakby miał się ziścić to zanim to nastąpi, usługa na pewno zaserwuje jeszcze swoim użytkownikom dwie rodzime produkcje oryginalne.

18.10.2023
10:55
viaplay polski serial morderczynie premiera
REKLAMA

Viaplay jest właśnie w trakcie audytu. Jeszcze w lipcu mówiło się, że platforma opuści m.in. Polskę, ale nie jest to jedyne rozwiązanie, gdyż może jeszcze znaleźć nowego właściciela bądź partnera biznesowego. Na ten jednak moment serwis działa bez zmian, a nawet czyni ukłony w stronę użytkowników z naszego kraju. W swoich dotychczasowych zapowiedziach ma bowiem kilka rodzimych produkcji oryginalnych, które wciąż czekają na swoją premierę, dwie z nich pojawią się jeszcze w październiku.

W tym miesiącu użytkownicy Viaplay będą mogli obejrzeć polski serial "Morderczynie". Jego scenariusz powstał powstał na kanwie książki Katarzyny Bondy "Polskie morderczynie". Fabuła skupia się wokół zaginięcia oficera policji, którego odnaleźć zamierza jego córka pracująca jako dzielnicowa. Na ekranie zobaczymy Maję Pankiewicz, Izabelę Kunę, Elizę Rycembel oraz Tomasza Schuchardta. Za reżyserię odpowiada Kristoffer Rus, a scenariusz napisali Wiktor Piątkowski, Joanna Kozłowska i Katarzyna Kaczmarek.

Więcej o Viaplay poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Viaplay - polskie premiery w październiku

Na tydzień przez premierą "Morderczyń" na Viaplay pojawi się jeszcze "Będziesz następna!". 3-odcinkowy serial dokumentalny opowiada historię gwałciciela Andrzeja Ś., przez którą widzów przeprowadzi laureatka nagrody Grand Press 2011 Iza Michalewicz. Reżyserią zajęła się natomiast Agnieszka Bujas.

REKLAMA
Viaplay - polskie premiery

Portal Press przypomina, że Viaplay zapowiadało jeszcze inne polskie produkcje. Chodzi o serial "Udar", którego daty premiery do tej pory nie podawano i program "Powerwoman Polska" mający mieć swoją premierę jesienią 2023 roku. Na ten moment nie wiadomo, jakie są plany wobec tych tytułów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA