REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nowe informacje o Viaplay. Jest możliwa data wycofania z Polski

Informacja o tym, że Viaplay ma wycofać się z Polski, pojawiła się już dwa miesiące temu. Teraz jednak pojawił się prawdopodobny termin, kiedy platforma może zniknąć z polskiego rynku.

20.09.2023
9:33
Nowe informacje o Viaplay. Kto przejmie od nich sport, kiedy wycofają się z Polski?
REKLAMA

Viaplay, który w swojej ofercie posiada dostęp do wielu filmów i seriali, to przede wszystkim serwis obowiązkowy dla fanów sportu - za pośrednictwem platformy można było śledzić rozgrywki Premier League, Bundesligi czy UEFA Europe League, a także Formułę 1 i KSW. O tym, że serwis Viaplay ma wycofać się z Polski, pisaliśmy już pod koniec lipca bieżącego roku. Właśnie wtedy został opublikowany raport za drugi kwartał 2023 roku, który był jednocześnie informacją, że platforma wpadła w kłopoty finansowe, a nowa strategia zakładała opuszczenie kilku rynków, w tym polskiego. W tamtym momencie nie podano konkretnej daty, natomiast teraz wiadomo, kiedy może to nastąpić.

REKLAMA

Viaplay wycofuje się z Polski. Kiedy to nastąpi?

Jak dowiedział się serwis WP SportoweFakty, Viaplay może zakończyć swoją działalność w Polsce najpóźniej pod koniec 2023 roku. Jego licencje mają zostać sprzedane innym podmiotom. Jednym z beneficjentów ma być Canal+, który przygotowuje się do tego, aby przejąć licencję na Premier League. Co z UEFA Europa League, UEFA Europa Conference League, Bundesligą, Formułą 1 i KSW? Tego jeszcze nie wiadomo. Viaplay zapewnił, że o wszelkich zmianach będzie informował na bieżąco:

Jak przekazaliśmy w naszym raporcie finansowym za drugi kwartał 2023 roku, Viaplay Group zainicjowała strategiczny audyt rynków międzynarodowych, na których jesteśmy obecni, w tym Polski, w ramach którego koncentrujemy się na wypracowaniu optymalnych rozwiązań, obejmujących również obszar współpracy partnerskiej. Kontynuujemy naszą działalność w Polsce, a nasi klienci mogą korzystać z pełnej oferty platformy Viaplay. O wszelkich zmianach i aktualizacjach będziemy informować na bieżąco

- skomentował dla WP SportoweFakty Denis Pluskota, PR Project Manager Viaplay.

O Viaplay pisaliśmy także w innych artykułach serwisu Spider's Web:

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA