REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

To oficjalne: Viaplay wychodzi z Polski. Co teraz z transmisjami rozgrywek sportowych?

Viaplay opublikowało wyniki za drugi kwartał 2023 roku. Zgodnie z oczekiwaniami nie napawają optymizmem, więc firma ogłosiła równocześnie zmianę strategii. Serwis w najbliższym czasie ma opuścić kilka rynków, w tym Polskę.

20.07.2023
10:40
viaplay polska koniec sport
REKLAMA

Viaplay zadebiutował w Polsce w 2021 roku. Platforma szybko zaczęła w naszym kraju stawiać na transmisje sportowe na żywo - za jej pośrednictwem można oglądać m.in. mecze piłkarskie Bundesligi i Premier League, wyścigi Formuły 1, czy gale KSW. Niestety serwis wpadł w kłopoty finansowe i publikując raport za drugi kwartał 2023 roku, poinformował o nowej strategii, która zakłada opuszczenie kilku rynków. W tym naszego.

W ciągu roku Viaplay weszło na nowe rynki (w tym Wielkiej Brytanii i USA), co jest jednym z czynników, który wpłynął na zwiększenie kosztów operacyjnych. Dlatego chociaż przychody firmy w zeszłym kwartale się zwiększyły, to jednak strata wciąż była wyższa. Dodatkowo w ujęciu globalnym zmalała liczba użytkowników serwisu. Jak dowiemy się z raportu, w Polsce akurat subskrybentów przybyło. I to pomimo marcowej podwyżki cen abonamentu - pakiet miesięczny zdrożał z 34 do 55 zł.

Czytaj także:

REKLAMA

Viaplay wychodzi z Polski

Nowa strategia Viaplay ma być sposobem na wyjście z trwającego od dłuższego czasu kryzysu. Obejmuje ona skupienie się na operacjach w Skandynawii, Holandii i w ramach Viaplay Select. Firma zamierza wdrożyć nowy model działania, zmniejszyć rozmiary. W wydanym oświadczeniu zarząd przyznaje, że nie wszystkie dotychczasowe inwestycje się opłaciły, a dążenie do większej liczby subskrybentów odbywało się kosztem wartości, szczególnie w przypadku umów partnerskich.

KSW - Viaplay
REKLAMA

Prócz Polski Viaplay ma zamiar w najbliższym czasie opuścić również kraje bałtyckie, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone i Kanadę. Na ten moment dokładna data wyjścia z wymienionych rynków nie jest jeszcze znana. Nie wiadomo też, co z prawami do transmisji rozgrywek sportowych.

Rozgrywki piłkarskie i gale KSW, które do tej pory były transmitowane za pośrednictwem Viaplay są z pewnością łakomym kąskiem dla innych nadawców. Na naszym rynku może więc wybuchnąć o nie prawdziwa wojna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA