REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Vision i Scarlet Witch dostaną serial. Stworzy go scenarzystka „Kapitan Marvel”

Wydawać by się mogło, że serialowe odsłony przygód marvelowskich herosów nie mają większej przyszłości. Okazuje się jednak, że powstanie nowy odcinkowy projekt, a jego bohaterami będą Vision i Scarlet Witch. Wiemy już, kto będzie odpowiadać za produkcję.

10.01.2019
10:51
vision i scarlet witch disney plus
REKLAMA
REKLAMA

Spora część dostępnych na Netfliksie superbohaterskich seriali nie doczeka się kontynuacji. Cięcia dosięgnęły Iron Fista i Luke’a Cage’a, a nawet Daredevila. Disney startuje jednak ze swoją platformą streamingową i chce wykorzystać licencje, które ma w swoich rękach. I tak oto Vision i Scarlet Witch staną się bohaterami jednego z zapowiedzianych seriali serwisu Disney+.

Showrunnerem produkcji będzie współscenarzystka „Kapitan Marvel”, czyli Jac Schaeffer.

Ona też w przyszłości ma być odpowiedzialna za tekst kinowej „Czarnej Wdowy” o bohaterce granej przez Scarlett Johansson - zdjęcia do filmu mają ruszyć jeszcze w tym roku. Postawiono więc na osobę związaną już z MCU i zasłużoną dla marki. Według wstępnych ustaleń bilety na „Kapitan Marvel” rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki i obraz z Brie Larson w pierwszy dzień przedsprzedaży ustępuje tylko miejsca „Czarnej Panterze” oraz „Avengers: Wojnie bez granic”. Ten sukces częściowo należy przypisać Schaeffer, która maczała również palce przy disneyowskiej „Krainie Lodu. Przygodzie Olafa”.

Do ról Visiona i Scarlet Witch powrócą znani z kinowych ekranów Paul Bettany i Elizabeth Olsen. Dalsze szczegóły produkcji, o której pierwsze słuchy pojawiły się we wrześniu 2018, nie są jeszcze znane.

W tym momencie nie wiadomo, w jakim czasie zostanie osadzona akcja serialu. Przynajmniej teoretycznie Vision i Scarlet Witch zginęli w „Avengers: Wojna bez granic”. Serial może jednak zostać umiejscowiony w czasach przed wydarzeniami z filmu lub też po „Avengers: Endgame”, jeśli okaże się, że niszczycielskie czyny Thanosa udało się odwrócić. Produkcja ma liczyć od sześciu do dziesięciu odcinków.

REKLAMA

Premiera serialu nastąpi prawdopodobnie wraz z debiutem platformy Disney+. Ta ma wejść na rynek pod koniec 2019 roku.

Również Loki ma dostać w nowym serwisie swój własny serial. Podobnie zresztą jak Falcon i Zimowy Żołnierz, którzy wystąpią we wspólnej produkcji. Disney koncentruje się zatem na drugoplanowych bohaterach MCU. Szansę na pokazanie się dostaną komiksowi herosi, którzy do tej pory nigdy nie otrzymali solowego filmu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA