REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix nie rezygnuje z Polski - w naszym kraju powstanie serial „W głębi lasu”. To adaptacja prozy Harlana Cobena

Polscy użytkownicy Netfliksa czekali na tę wiadomość od bardzo dawna. Firma nareszcie zdecydowała się zrobić drugi serial oryginalny w naszym kraju. Produkcja będzie adaptacją powieści Harlana Cobena pt. „W głębi lasu”.

12.09.2019
10:19
w głębi lasu netflix
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy polski serial oryginalny Netfliksa, „1983”, nie zaliczył najlepszego startu. Serial reżyserowany między innymi przez Agnieszkę Holland zawiódł zarówno krytyków, jak i fanów. Wciąż nie został też oficjalnie przedłużony przez szefostwo platformy, choć showrunner produkcji ostatnio donosił o postępach w pracach nad scenariuszem. W międzyczasie rodzimi twórcy pracowali z Netfliksem nad innymi dziełami (m.in. „Wiedźminem” oraz „Miłość, śmierć i roboty”), ale na kolejny serial kręcony na polskiej ziemi przyszło nam długo czekać.

Netflix właśnie ogłosił powstanie serialu „W głębi lasu”. Produkcja adaptacji powieści Harlana Cobena już ruszyła, a premiera nastąpi w 2020 roku.

Za reżyserię sześcioodcinkowej serii odpowiadają Leszek Dawid („Jesteś Bogiem”) i Bartosz Konopka („Królik po berlińsku”). Scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski, a produkcją zajmie się ATM Grupa. Wśród producentów znajdziemy takie postaci jak Harlan Coben, Andrzej Muszyński i Anna Nagler. Powieść amerykańskiego pisarza ukazała się w Polsce w 2008 roku i opowiada o morderstwie czwórki nastolatków, którego niemymi świadkami stała się para zakochanych. Co ciekawe, odnaleziono potem tylko dwa ciała, a jedną z zaginionych jest siostra głównego bohatera, prokuratora Paula Copelanda.

w głębi lasu netflix class="wp-image-322632"

W serialu wydarzenia z powieści zostaną przeniesione na polski grunt. Fabuła obejmie dwa okresy: rok 1994 i 2019. Protagonistą produkcji będzie Paweł Kopiński, który odzyska nadzieję na odnalezienie zaginionej na obozie letnim ukochanej siostry. Wszystko za sprawą znalezienia ciała prawdopodobnie należącego do chłopaka, który zniknął razem z nią. Sprawę skomplikują jednak skrywane od dawna rodzinne tajemnice, o których Paweł wolałby zapomnieć.

Twórcy serialu podkreślają, że główny bohater mimo przeciwności losu zawsze będzie w stanie się podnieść.

REKLAMA

Na razie nie znamy obsady serialu. Harlan Coben w oficjalnym komunikacie udostępnionym przez Netfliksa zaznaczył, że jest dumny ze współpracy z polskimi twórcami. To nie pierwsza adaptacja prozy tego pisarza na platformie. W trakcie produkcji są brytyjski „The Stranger” oraz hiszpański „El Inocente”. Co ciekawe, można w tym dostrzec pewną strategię platformy. Twórcy z naszego kraju otrzymali możliwość pracy na bazie amerykańskiej powieści, a niedawno Belgowie dostali na rozkład dzieło Jacka Dukaja i zrobią z niego serial „Kierunek: Noc”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA