REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmy DC opóźnione. "Flash", "Aquaman 2" i "Wonka" trafią później na HBO Max

Fani DC w ostatnich latach często obrywali od losu i to najwyraźniej nie koniec ich irytacji. Zupełnie niespodziewanie wytwórnia Warner Bros. podjęła bowiem decyzję o znaczącym opóźnieniu niemal wszystkich swoich filmowych nowości. Nowe daty otrzymali m.in. "Black Adam", "Flash", "Wonka" czy "Aquaman 2".

10.03.2022
16:10
warner bros filmy flash black adam aquaman 2
REKLAMA

Świetny wynik finansowy filmu "Batman" chyba nie przekonał wytwórni Warner Brothers, że pandemia jest już za nami i kina wróciły do życia. Skąd taki wniosek? Jedno z najważniejszych hollywoodzkich studiów filmowych niespodziewanie podjęło dzisiaj oficjalnie decyzję o przesunięciu premiery większości swoich nadchodzących hitów. Tylko w jednym przypadku mamy do czynienia z wcześniejszych debiutem. Oprócz tego na liście widnieją same opóźnienia i to poważne.

Jeszcze niecały miesiąc temu DC chwaliło się w specjalnym zwiastunie czterema głośnymi produkcjami na 2022 rok. Teraz wychodzi zaś na to, że z tego grona do grudnia obejrzymy tylko dwa tytuły. Pierwszy z nich, czyli wspomniany "Batman", trafił do kin w zeszłym tygodniu. Na drugi poczekamy zaś trzy miesiące dłużej, niż pierwotnie zakładaliśmy. Jak podaje portal Variety, źródłem opóźnień są problemy związane z dodaniem do produkcji komputerowo generowanych efektów specjalnych w dobie pandemii koronawirusa. Podanie takiej wiadomości mniej niż tydzień po premierze "Batmana" wydaje się jednak bardzo dziwnym momentem.

REKLAMA

"Black Adam", "Flash" i "Aquaman and the Lost Kingdom" trafią do nas później. Za to "Shazam! Fury of the Gods" zadebiutuje szybciej.

Filmy DC na HBO Max

Jak dokładnie prezentuje się plan wydawniczy blockbusterów Warnera po dzisiejszych zmianach? Kalendarz na 2022 rok znacząco osłabł, ale za to 2023 roku prezentuje się wyjątkowo imponująco. Tylko czy to wystarczy, żeby udobruchać fanów niezadowolonych z kolejnych opóźnień? Mam spore wątpliwości.

REKLAMA

Szczególnie niezadowolone mogą być osoby wyczekujące multiwersum, bo "Flash" zaliczy najbardziej dotkliwy poślizg. Jest to o tyle niefortunne, że DC ogłosiło swoje plany dotyczące równoległych wymiarów szybciej od Marvela. A mimo to Dom Pomysłów wypuści do kin swoją produkcję ("Doktor Strange w multiwersum obłędu") ponad rok wcześniej. Co więcej wszystkie te opóźnienia oznaczają automatycznie, że HBO Max straci mnóstwo tegorocznych hitów mających dołączyć do biblioteki serwisu.

Nowe daty premiery filmów Warner Bros.:

  • Black Adam - 21 października 2022 (pierwotna data: 29 lipca 2022)
  • DC liga Super-Pets - 29 lipca 2022 (20 maja 2022)
  • Shazam! Fury of the Gods - 12 grudnia 2022 (2 czerwca 2023)
  • Aquaman and the Lost Kingdom - 17 marca 2023 (12 grudnia 2022)
  • Flash - 23 czerwca 2023 (4 listopada 2022)
  • Meg 2: The Trench - 4 sierpnia 2023
  • Wonka - 15 grudnia 2023 (17 marca 2023)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA