REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Polski serial HBO nie trafi do HBO Max. Scenariusz do niego napisał Żulczyk

Wygląda na to, że wyczekiwany polski serial „Warszawianka” na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka, w którym w głównych rolach wystąpili m.in. Borys Szyć i Krystyna Janda, nie pojawi się w HBO Max. Produkcja ma trafić do innego serwisu streamingowego.

22.11.2022
11:08
warszawianka serial hbo max borys szyc jakub żulczyk
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

"Warszawianka" to polski serial, na który czekałem - i wciąż czekam - z największą niecierpliwością. Przede wszystkim dlatego, że autorem scenariusza jest Jakub Żulczyk, który naprawdę zna się na opowiadaniu świetnych historii. O rozpoczęciu zdjęć przez HBO Europe informowaliśmy we wrześniu 2020 roku - od tamtej pory sporo się zmieniło, a HBO Max wstrzymało się z realizacją seriali w Polsce i większości krajów Europy (choć wciąż planuje zamawiać lokalne projekty dla kanałów linearnych). I choć wiemy, że taki tytuł jak "Odwilż" doczeka się kontynuacji, losy zupełnie nowych serii stanęły pod znakiem zapytania.

REKLAMA

Warszawianka: serial z Borysem Szycem nie trafi na HBO Max

REKLAMA

Jak dowiedział się "Presserwis", Warner Bros. Discovery zdecydowało, że ten polski tytuł nie trafi do serwisu HBO. Wszystko wskazuje na to, że "Warszawianka" została przejęta przez Amazon Prime Video lub Netflix (który to, przypomnijmy, w 2019 roku Netflix nabył polską bibliotekę serwisu Showmax). Żadna z platform nie potwierdziła jeszcze oficjalnie tych doniesień - na całe szczęście możemy raczej założyć, że już wkrótce znajdziemy tę wyczekiwaną produkcję w ofercie jednego z najpopularniejszych VOD.

Za reżyserię serialu odpowiada Jacek Borcuch ("Wszystko, co kocham", "Słodki koniec dnia"). Mówiło się, że produkcja pod pewnymi względami ma przypominać kultowe "Californication". Główny bohater to 40-letni playboy, który uchodzi za miejską legendę, walczy z rzeczywistością i próbuje znaleźć sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Prócz Szyca w serialu mamy zobaczyć również Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego, Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. Jak czytamy w informacji prasowej:

Główny bohater "Warszawianki”"to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców, zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący "enfant terrible"  z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie - niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA